Aktualności

W 2016 roku zainwestowaliśmy...

Podczas wczorajszej sesji prezydent miasta Mieczysław Kieca, jak co roku jesienią, zaprezentował radnym realizowane w tym roku inwestycje. Prezentacja pokazuje wykonanie zadań inwestycyjnych do końca września. Procesy inwestycyjne ciągle w naszym mieście trwają. A jest ich sporo. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem tegorocznych inwestycji.

Dzień Marchewki

24 października, był wyjątkowy w Publicznym Przedszkolu nr 3. W tym dniu przedszkolaki świętowały urodziny marchewki. Dzieci w pomarańczowych strojach z marchewką w dłoni ustawiły się po bilet wstępu do doskonałej zabawy.

Biegali na różnych dystansach

132 zawodników wzięło udział w ósmej edycji Ja i Maraton, imprezie dedykowanej byłemu prezesowi Formy Zbigniewowi Marszałkowskiemu, który był organizatorem dotychczasowych startów. 23 października biegacze przemierzali polne ścieżki w okolicach Wodzisławia Śląskiego, Połomi i Marklowic. Mieli do wyboru trasy o dystansach 7, 21 i 42 km, a także 21 km z kijkami.

Warsztaty plastyczne w Publicznym Przedszkolu nr 16

Jedną z form stałej współpracy Publicznego Przedszkola nr 16 z rodzicami są warsztaty plastyczne, które wspierają rozwój poprawnej relacji rodzice – dziecko oraz budowanie pozytywnej samooceny dziecka. 13 października w grupach „Biedronki” i „Słoneczka” podczas warsztatów pt. „Mamo, tato, jestem kreatywny!”

Kreatywna jesień w Publicznym Przedszkolu nr 18

"Kolory, smaki i cudaki" to temat zajęć twórczych, które odbyły się 20 października w grupie Bajomisiów i Motylków. Do wspólnej zabawy zaprosiła dzieci Pani Jesień, która, stąpając delikatnie po liściastym dywanie i tajemniczo szeleszcząc kolorową suknią, przyniosła do przedszkola kosz pełen darów. Zachwycone przedszkolaki piosenką i tańcem podziękowały gościowi za piękny prezent, po czym z entuzjazmem udały się do otwartych przez Panią Jesień pracowni "Pod jesiennym drzewem".

Kto się dla nas trudzi?

20 października 2016r. dzieci z grupy ,,Słoników" (Publiczne Przedszkole nr 6) rozwiązywały ten problem, aby poznać pracę ludzi z najbliższego otoczenia, dostrzec korzyści jakie płyną z ich pracy dla lokalnego środowiska.

Dlaczego jesień dary nam niesie?

18 października w grupie Motylków w Publicznym Przedszkolu nr 6 odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców promujące program TRP realizowany w przedszkolu.