Aktualności

"Zdemaskuj smog" - czym jest smog?

Programy informacyjne, znajomi, a może i Ty sam... Tyle mówimy o smogu i niskiej emisji, ale czy na pewno wiemy, czym są, jakie są przyczyny tych zjawisk, jak można im zapobiegać? Smog możesz zdemaskować tylko, jeżeli wiesz, na czym polega ten problem.

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

Akcja Zima: wyjazd na narty i sanki

W ramach Akcji Zima z MOSiR „CENTRUM” zapraszamy wszystkie dzieci na wyjazd na narty i sanki do Brennej, który odbędzie się w środę, 25 stycznia.

Dwanaście par świętowało Złote Gody w USC

Dwanaście par z Wodzisławia Śląskiego 17 stycznia odebrało z rąk prezydenta miasta Mieczysława Kiecy medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W ten sposób w Urzędzie Stanu Cywilnego jubilaci świętowali Złote Gody.

Dzień Babci i Dziadka

Od 10 do 13 stycznia w Publicznym Przedszkolu nr 9 przy Zespole Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka w poszczególnych grupach.

Społeczność ZSP nr 4 pomaga ratować dzieci w Angoli

10 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 ruszyła światowa Kampania Edukacyjna UNICEF "Wszystkie Kolory Świata". W Polsce kampanię wpiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF - Majka Jeżowska. W ramach projektu uczennice i uczniowie uczą się, że pomaganie może być pożyteczne, ale także kształtują postawę tolerancji i otwartości na inne kultury.