Aktualności

#tworzyMYwodzisław: Rezigiusz

Zapraszamy do przeczytania kolejnego artykułu w ramach naszego jubileuszowego cyklu o wyjątkowych wodzisławianach. Tym razem w roli głównej: Remigiusz Wierzgoń, czyli znany nie tylko internetowej społeczności ReZigiusz. Z nim także #tworzyMYwodzisław!

MOPS informuje o dostawie żywności

MOPS informuje, że kolejna dostawa żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2016 nastąpi 27 marca.

Jedłownicko - kokoszyckie "szkubaczki"

13 marca 2017 r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach realizacji projektów "Mała Ojczyzna" i "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" udała się do siedziby OSP w Kokoszycach na spotkanie z tamtejszym Kołem Gospodyń Wiejskich, by wziąć udział w tradycyjnych śląskich  "szkubaczkach".

Wodzisławianie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności

Wczoraj rozpoczęła się XII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności we Wrocławiu. Będzie trwała od 16 do 19 marca. Nasze miasto reprezentuje aż osiem drużyn. Jest to efektem realizowanego od 2 lat w ramach Strategii Rozwoju Oświaty programu „Kreatywna edukacja – twórcze rozwiązywanie problemów w szkołach i przedszkolach Wodzisławia Śląskiego”.

Warsztaty teatralne w grupie Motylków PP nr 6

10 marca przedszkolaki poznały Człowieka Roku 2016 w kategorii Kultura - panią Zofię Bornikowską (aktorkę, reżyserkę, prezesa Stowarzyszenia Nasz Wodzisław, pomysłodawczynię i koordynatorkę Wodzisławskich Nocy Teatrów, czyli plenerowych spektakli odgrywanych w przestrzeni wodzisławskiej starówki).

Konkurs na logo historycznej gry miejskiej rozstrzygnięty

Jubileuszowy konkurs na opracowanie znaku graficznego - logo Historycznej Gry Miejskiej "Śladami Minorytów" został rozwiązany. W drugim etapie, prowadzonym za pośrednictwem facebookowej strony miasta, o zwycięstwo konkurowali ze sobą wychowankowie Publicznego Przedszkola nr 16, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 10.

Czesław Mozil na rozpoczęcie sezonu

Wodzisławskie Centrum Kultury wiosenny sezon artystyczny rozpocznie w zupełnie nowej, wyremontowanej sali widowiskowej. A pierwszą gwiazdą, która w niej wystąpi, będzie Czesław Mozil.

Wielkanocne warsztaty w Muzeum

Wraz z Muzeum zapraszamy na unikatowe, wielkanocne warsztaty prowadzone przez Pracownię Ceramiki Gliniane. Już w sobotę 25 marca, o godzinie 13:00 będziecie mieli okazję wykonać pisanki z wydmuszek gęsich.