Aktualności

Narodowe Czytanie w Wodzisławiu Śląskim już 3 września

Narodowe Czytanie to akcja, która od 2012 roku organizowana jest przez Prezydenta RP. Swoje uczestnictwo w niej mogą zgłaszać szkoły, biblioteki i wszystkie inne instytucje, które chciałyby zorganizować czytanie w swoich miejscowościach. Dzięki zgłoszeniu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Narodowe Czytanie „Quo Vadis” już 3 września odbędzie się w amfiteatrze Rodzinnego Parku Rozrywki.

Nowy plac zabaw w SP 10

W tym roku prezydent miasta Mieczysław Kieca już po raz czwarty ogłosił konkurs dla wszystkich szkół i placówek oświatowych podlegających miastu na doposażenie placu zabaw oraz na organizację lub doposażenie siłowni „pod chmurką”. Tym sposobem Szkoła Podstawowa nr 10 już teraz może pochwalić się całkiem nowym placem zabaw.

Bezpłatne porady prawne

Każdy czasami potrzebuje zasięgnąć opinii fachowca w prawnych kwestiach. W Galerii Art Wladislavia jest to możliwe za darmo.

Miasto wsparło II Regatę Run Cross

W niedzielę, 4 września, na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” odbędzie się kolejna impreza sportowa – II Regata Run Cross. Organizatorem wydarzenia, współfinansowanego przez Miasto Wodzisław Śląski, jest jedna z wodzisławskich organizacji pozarządowych – Klub Sportowy Cross-Sport Wodzisław Śląski.

Smart Plac w ZS nr 1

Już 2 września w Zespole Szkół nr 1 zostanie otwarty jedyny w naszym mieście płaski plac zabaw z miasteczkiem ruchu drogowego.

Kasa WCK we wrześniu

Od września zapraszamy do kasy Wodzisławskiego Centrum Kultury. Po wakacyjnej przerwie zespoły Amatorskiego Ruchu Artystycznego wracają do zajęć, będą też trwały nabory. Zachęcamy do dokonywania opłat za zajęcia w kasie.