11 czerwca w Urzędzie Miasta zorganizowano spotkanie z udziałem Żeńskiego Klubu Koszykarskiego „Olimpia” Wodzisław Śląski. W ten sposób prezydent miasta Mieczysław Kieca podziękował zawodniczkom za sumienną pracę i ogromu osiągnięć i wyróżnień, jakie zdobyły w ostatnich latach.
Lato zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie już myślą o wakacjach, dorośli planują urlopy, słowem wszyscy się szykują. Szykuje się też Wodzisław Śląski do przybrania letniej szaty. A wszystko za sprawą Służb Komunalnych Miasta, które już praktycznie zakończyły letnią obsadę roślinności w naszym mieście.
W związku ze świętem miasta już w najbliższy weekend (17-18 czerwca) mieszkańcom gmin powiatu, dla których organizatorem transportu jest starostwo powiatowe, umożliwiony zostanie dojazd i powrót z wieczornych imprez i koncertów.
Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater” będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób.
Wodzisław Śląski jest miastem obfitującym w działalność artystyczną i to właśnie naszym lokalnym twórcom kultury organizatorzy postanowili poświęcić I dzień obchodów 47. Dni Wodzisławia Śląskiego. Zdobywcy medali na Mistrzostwach Świata czy Polski, laureaci licznych przeglądów artystycznych, duzi i mali pasjonaci kół teatralnych i naukowych - to oni zagwarantują Wam wyśmienitą zabawę już w najbliższy piątek, 17 czerwca.
Wczoraj w RPR „Trzy Wzgórza” pojawił się ogień. Szybko poradzili sobie z nim jednak strażacy, którzy rano brali udział w I Powiatowych Manewrach Strażackich Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.