Aktualności

Co dalej z terenem wokół muszli koncertowej?

Prace nad rewitalizacją wodzisławskiego parku trwają. Aktualnie magistrat prowadzi konsultacje z wieloma architektami na temat zagospodarowania terenu, wokół muszli koncertowej, która – przypomnijmy- decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego ma zostać rozebrana.

Szczepić czy nie?

23 czerwca w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się konferencja „Rola jednostek samorządu terytorialnego w poprawie dostępności do szczepień ochronnych” organizowana przez Biuro Kultury, Sportu i Zdrowia wodzisławskiego magistratu, z inicjatywy Stowarzyszenia Parasol dla Życia.

600 rowerzystów przejedzie przez miasto

Już w tę niedzielę przez Wodzisław Śląski przejedzie około 600 rowerzystów, którzy wezmą udział w Powiatowym Rajdzie Rowerowym. Impreza odbędzie się już po raz 18.

Kto chętny na deskorolkę?

Wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „Centrum” zapraszamy do zapisania się na zajęcia z jazdy na deskorolce. Lekcje będą odbywać się od początku lipca do końca września, 2 razy w tygodniu po 2 godziny, uczestnictwo w nich jest bezpłatne.

Wodzisławskie tarasy – o co chodzi?

Właśnie startuje kolejny etap rewitalizacji Parku Miejskiego. Działania? Zagospodarowanie terenu wokół stawu parkowego oraz wokół placu zabaw. Dzięki temu w naszym mieście powstaną wodzisławskie tarasy!