Aktualności

Niecodzienny happening z udziałem dzieci

Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego „Dziupla” w tym roku świętuje 20 lat swojej działalności. Z okazji jubileuszu w mieście zaplanowano szereg wydarzeń kulturalnych. Przykład? Wczorajszy niecodzienny happening z udziałem dzieci.

Działka przy Wiejskiej na sprzedaż

Prezydent miasta Mieczysław Kieca podał do publicznej wiadomości wykaz niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej przy ulicy Wiejskiej, o powierzchni 9828 m², przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.

Młodzi wodzisławianie w podróży dookoła świata

Dokładnie wczoraj 50-osobowa grupa młodych mieszkańców naszego miasta zwiedziła najpiękniejsze zabytki i zakątki świata... w miniaturowej postaci! Wycieczka do Parku Miniatur została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Centrum” w ramach tegorocznej AKCJI „LATO”.

Turniej siatkówki plażowej na "Balatonie" już w sobotę

W sobotę, 23 lipca, na plaży Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" odbędzie się turniej rodzinny i mikstów w siatkówce plażowej. Wydarzenie, które będzie miało miejsce na terenie obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Centrum" w Wodzisławiu Śląskim, wpisuje się w AKCJĘ "LATO".

Ocena jakości wody w "Balatonie"

Woda z wodzisławskiego „Balatonu” systematycznie poddawana jest badaniom, aby ustalić, czy jej jakość jest odpowiednia. Ostatnie próbki zostały pobrane jeszcze w tym miesiącu.

Podopieczni Biblioteki na afrykańskiej sawannie

W tym roku AKCJA "LATO" w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej realizowana jest nie tylko w siedzibie głównej placówki, ale również w jej kilku filiach. Przykład? Ostatnio, w Filii nr 13 na osiedlu XXX-lecia PRL zorganizowano zajęcia "Podróże ze Stasiem i Nel".