Sport

Zmiana terminu Biegu Gazety Wodzisławskiej

Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie startujących informujemy, że ze względu na niekorzystne prognozy pogody, przekładamy Bieg Gazety Wodzisławskiej na 29 września. Godziny otwarcia biura zawodów, jak i pierwszego startu pozostają bez zmian. Za zmianę i utrudnienia przepraszamy.

Wystawa poświęcona śp. Zbigniewowi Marszałkowskiemu

22 września w wodzisławskim Muzeum odbędzie się wernisaż wystawy "100 maratonów na 60. urodziny - przerwane marzenia". Wydarzenie, któremu patronuje prezydent miasta Mieczysław Kieca, dedykowane jest pamięci Zbigniewa Marszałkowskiego – wielkiego popularyzatora wodzisławskiego sportu i wieloletniego Prezesa Zarządu Klubu Sportowego "FORMA".

Zapraszamy na treningi sztuk walki

Treningi sztuk walki w swoim pierwotnym założeniu zawsze służyły do obrony siebie i swoich najbliższych. Umiejętność ta wpływa na wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa, a co za tym idzie - rodzi wśród młodych ludzi pozytywny obraz samego siebie, akceptowalny przez grupy, w których się znajduje. W Wodzisławiu Śląskim treningi odbywają się m.in. w środy i piątki w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. 26 Marca 9. Organizatorzy zapraszają do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

Zawodniczka Octagon Team Junior jedzie do Czarnogóry

22 września, Paulina Śnieg, zawodniczka Octagon Team Junior z Wodzisławia Śląskiego weźmie udział w niezwykle prestiżowym wydarzeniu - w Pucharze Świata w Brazylijskim Ju-Jitsu, który odbędzie się w Podgoricy w Czarnogórze. Paulinie kibicujemy tym bardziej, że w zeszłym roku była jedną z bohaterek miejskiej kampanii ekologicznej "Zdemaskuj smog", a jej wizerunek znalazł się m.in. na billboardach w różnych miejscach miasta.

12-letnia Zosia Zdziebło powołana do kadry narodowej

Zawodniczka Akademii Sportowej Top Team Zosia Zdziebło została powołana przez Polski Związek Ju-Jitsu do kadry narodowej na wrześniowy Puchar Świata Juniorów Młodszych w Czarnogórze. 12-latka jest podopieczną naszej wodzisławskiej mistrzyni Sandry Pniak.