Sport

Zawody Pływackie Szkół Podstawowych na Mancie

W przedostatnią środę miesiąca, 22 listopada odbędzie się trzecia edycja Zawodów Pływackich Szkół Podstawowych Wodzisławia Szkolnego. Wydarzenie w ramach cyklu na wodzisławskiej pływalni rozpocznie się o godz. 9:00.

Maraton Pływacki na Mancie: rekord pobity!

Jak co roku, 10 listopada na Krytej Pływalni Manta odbyła się akcja charytatywna 24-godzinny Maraton Pływacki. Tegoroczna odsłona wydarzenia okazała się naprawdę rekordowa. Udział wzięło w nim aż 547 osób, które pobiły ubiegłoroczny wynik, przepływając 1520 km. Najwięcej kilometrów, bo ponad 34, pokonał Łukasz Nowak z Rybnika. A wszystko to w szczytnym celu.

24-godzinny Maraton Pływacki na Mancie

Jak co roku zapraszamy na 24-godzinny Maraton Pływacki na Krytej Pływalni Manta. Startujemy 10 listopada o godz. 22:00. Poprzednie edycje spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem. Każda z nich okazała się wspaniałą promocją pływania, lecz nie zapominajmy o najważniejszym aspekcie tej akcji - wodzisławianie pływają, by pomóc. Zapraszamy mieszkańców do udziału w wydarzeniu.

Kilkuset biegaczy na XI Wodzisławskim Półmaratonie

5 listopada ponad 300 biegaczy postanowiło aktywnie spędzić niedzielne południe razem z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Centrum, który już po raz 11. zorganizował Wodzisławski Półmaraton pamięci Zbyszka Marszałkowskiego o Puchar Prezydenta Miasta.

Pobiegnij dla Wiktorii i Moniki!

PKO Bank Polski zaprasza do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Wiktorii i Moniki” organizowanej podczas XI Wodzisławskiego Półmaratonu.

To był najcięższy bieg w historii tych zawodów

Nie lada wyzwanie czekało na 88 uczestników 9. edycji Ja i Maraton im. Zbigniewa Marszałkowskiego. Śmiałkowie rywalizowali na dystansie 7 km, 21 km, 42 km i półmaratonu Nordic Walking. Deszcz, niska temperatura i błotniste, wilchwiańskie ścieżki nie ułatwiały biegaczom pokonanie wielu kilometrów.

Wodzisławianie pobili dwa jubileuszowe rekordy

Sobota w Wodzisławiu Śląskim okazała się rekordowa. Dwie różne grupy mieszkańców. Dwie ciekawe imprezy. Jeden wspólny cel. Uczczenie w wyjątkowy sposób jubileuszu 760-lecia miasta. Zawodnicy KSW Boxing Odra ustanowili rekord Polski w najdłuższym grupowym uderzaniu w worek bokserski, a wodzisławscy seniorzy z WUTW z kijkami do nordic walking przeszli w sumie ponad 760 km.