UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Sport

Wodzisławska Wirtualna Piątka zakończona

Jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "CENTRUM", w niedzielę 31 maja br., zakończyło się wydarzenie pn. "Wodzisławska Wirtualna Piątka". Trasa biegu wiodła ścieżką zdrowia Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Sprawdźcie, kto ze zgłoszonych uczestników najszybciej pokonał dystans 5 kilometrów.

Skate park i inne obiekty udostępnione

18 maja wdrożony został III etap odmrażania sportu, dlatego udostępniamy kolejne obiekty otwarte. Na obiekcie będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 14 osób korzystających i 2 trenerów.

Nowa sportowa rzeczywistość

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi wytycznych oraz informacji jak należy rozumieć zapowiedź możliwości prowadzenia zajęć na obiektach w ramach zewnętrznej infrastruktury o charakterze otwartym publikujemy zestawienie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. 

Uruchomienie dwóch kompleksów boisk Orlik

Od 13 maja uruchomione zostaną dwa kompleksy boisk „Orlik”, mieszczące się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 oraz przy Szkole Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim.

Jak postrzegają sport i rekreację mieszkańcy Wodzisławia?

W marcu MOSiR "CENTRUM" prosił mieszkańców Wodzisławia Śląskiego o opinię w zakresie uprawiania przez nich aktywności fizycznej oraz ocenę oferty sportowej w mieście. Badanie na temat uprawiania sportu powszechnego na terenie miasta przeprowadzono w związku z pracami nad projektem Strategii Rozwoju Sportu.

11. Błękitna Wstęga Balatonu już 29 marca

Cykl #3biegiSWD czas start! Pierwszy z trzech biegów organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "CENTRUM" w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się w ostatnią niedzielę marca na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton". Mowa oczywiście o jedenastej już Błękitnej Wstędze Balatonu.