Rozrywka

Odkryj świat nowoczesnej technologii - "Roboty, Gry i Ty"

Już niebawem zanurzymy się w fascynującym świecie nowoczesnej technologii i kreatywności. To za sprawą wydarzenia "Roboty, Gry i Ty", które odbędzie się 17 marca w godzinach 11:00-18:00 na pierwszym piętrze dworca kolejowego (ul. Rybnicka 2a). Przygotujcie się na niepowtarzalną podróż technologiczną i szeroki wachlarz atrakcji. W programie inspirujące warsztaty z robotyki, LEGO i druku 3D, stanowiska z goglami VR, grami retro i knoocker. To nie wszystko – na uczestników wydarzenia czekać będzie realistyczny kostium robota z kultowego filmu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Już w ten weekend Festiwal Roślin w ZSP nr 2

Festiwal Roślin, czyli największa impreza tego typu w Polsce, po raz pierwszy zawita do Wodzisławia Śląskiego. „Niezależnie od tego, czy jesteś zielonym entuzjastą, czy dopiero chcesz odkryć magię roślin, czeka na Ciebie niesamowite wydarzenie pełne radości, barw i inspiracji!” – zachęcają organizatorzy. Wydarzenie odbędzie się 24 i 25 lutego w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 na Wilchwach (ul. Jastrzębska 136).

Targi ślubne w Jordaszce już w niedzielę

Przed Wami jeden z najpiękniejszych dni Waszego życia? Planujecie ślub w najbliższym czasie i chcecie, aby było to idealne i niezapomniane przeżycie dla Was i Waszych gości? Wiele inspiracji i pomysłów na zorganizowanie niezapomnianego ślubu na pewno dostarczą Wam Targi ślubne w Jordaszce. Odbędą się one w niedzielę, 25 lutego br. w godz. od 13:00 do 17:00.

Gdzie na Dzień Kobiet? WySPA Kobiet poleca się na 8 marca

Ubiegłoroczna WySPA Kobiet okazała się strzałem w dziesiątkę! Dlatego w 2024 roku nie mogło zabraknąć tego wydarzenia w miejskim kalendarzu. Udział w tej imprezie to doskonały pomysł na spędzenie tegorocznego Dnia Kobiet. Już w piątek, 8 marca spotkamy się na wodzisławskim Dworcu kolejowym w godz. od 17:00 do 21:00, by wspólnie uczcić święto wszystkich kobiet.

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni, przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Ruszyły zapisy na II Wodzisławskie Zawody Hobby Horse

Przed nami druga odsłona Wodzisławskich Zawodów Hobby Horse, podczas których zawodnicy zmagać się będą na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, a przy tym rywalizować o zdobycie cennych nagród. Zawody, które odbędą się 23 marca w godzinach 9:00-14:00 w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7, będą świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu i rozwijanie pasji do koni. Dziś ruszyły zapisy online na to wydarzenie.

II Wodzisławskie Zawody Hobby Horse już w marcu

Przed nami druga odsłona Wodzisławskich Zawodów Hobby Horse, podczas których zawodnicy zmagać się będą na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, a przy tym rywalizować o zdobycie cennych nagród. Zawody, które odbędą się 23 marca w godzinach 9:00-14:00 w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7, będą świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu i rozwijanie pasji do koni. Hobby horsing zyskuje na popularności, uczy gry w zespole, a także zdrowej i motywującej rywalizacji. Zapisy na wydarzenie rozpoczną się 15 lutego.