UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Pomoc Społeczna

Zostań partnerem programu "Rodzina 3+"

Prowadzicie działalność gospodarczą? Chcielibyście przystąpić do naszego programu i razem z nami wspierać wodzisławskie rodziny? "Rodzina 3+" to program, który daje rodzinom wielodzietnym wiele zniżek, nie tylko na terenie Wodzisławia Śląskiego. Aczkolwiek, skierowany jest on wyłącznie do rodzin zamieszkałych na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego.

Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Posiadasz Kartę Dużej Rodziny? Od 9 czerwca br., niezależnie od tego, czy do tej pory miałeś ją w wersji tradycyjnej czy elektronicznej – możesz z niej korzystać dzięki aplikacji mObywatel. Szczegóły znajdziesz w artykule.

MOPS: Wydano ponad 5 tys. kg żywności

Jak informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim, w maju br. do mieszkańców naszego miasta trafiło 5350 kg żywności. Jedzenie przekazywane było w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2020.

MOPS: Termin wydawania żywności

18 maja br. będą wydawane produkty żywnościowe w ramach realizowanego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Nabór do programu Opieka wytchnieniowa - edycja 2021

Miejski Ośrodek Pomocy w Wodzisławiu Śląskim przystąpił do kolejnej edycji programu pod nazwą „Opieka wytchnieniowa” realizowanego w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Adresatami programu są członkowie rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi.