Pomoc Społeczna

MOPS: ogrzewalnia dłużej czynna

W związku z napływającymi prognozami meteorologicznymi, które zapowiadają gwałtowny spadek temperatury w najbliższych dniach, MOPS poinformował, iż w przypadku wystąpienia silnych mrozów zostaną wydłużone godziny funkcjonowania ogrzewalni, a gdy zaistnieje taka potrzeba bezdomni będą mogli w niej uzyskać całodobowe schronienie. Ostatnia z decyzji jest taka, że od piątku obiekt dostępny jest przez 24 godziny na dobę.

Całodobowa pomoc dla ofiar przemocy w rodzinie

Od 1 stycznia 2017 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" rozszerzyło swoją działalność. Obecnie Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pracuje przez całą dobę. Zmianie uległ także numer telefonu - aktualny numer to 800 120 002.

Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne

Zima znów zbiera tragiczne żniwo. Pamiętajmy, aby nie przechodzić obojętnie wobec potrzebujących. Informujmy odpowiednie służby zawsze, gdy potrzebna jest pomoc. Dzwoniąc na numery alarmowe: 997 lub 112 możemy uratować komuś życie.

Warsztaty rozwijające zainteresowania

W najbliższy poniedziałek, 19 grudnia ruszają warsztaty z zakresu dietetyki i obsługi kas fiskalnych. Zajęcia organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim w ramach projektu "Lepsze Jutro", który realizowany jest w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.