UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Pomoc Społeczna

Prawdziwy dom bezdomnych

Problem bezdomności ciągle budzi w naszym kraju wiele kontrowersji. Ale bezdomny to też człowiek. Wie o tym Urszula Ledwik z Towarzystwa Świętego Brata Alberta, dzięki której na Rzecznej w Wodzisławiu Śląskim powstał prawdziwy dom bezdomnych.

Kącik dla malucha w MOPS

Od kilku dni w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim działa kącik dla dzieci. To miejsce w którym milusińscy w czasie załatwiania przez opiekunów urzędowych spraw mogą poświęcić czas zabawie.

W wakacje stop nudzie!

Wakacje zbliżają się dużymi krokami. Miejski Ośrodek Pomocy w Wodzisławiu Śląskim wzorem lat ubiegłych zadbał o to, by dzieci i młodzież z rodzin objętych pomocą Ośrodka pożytecznie spędziła czas wolny od nauki.

Dzień Rodziny w MOPS

Festyn plenerowy „Dzień Rodziny” zorganizował w czwartek, 9 czerwca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim. Impreza odbyła się w malowniczym otoczeniu zieleni i plaży – na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Balaton.

Wodzisław walczy z bezrobociem

Jak wygląda sytuacja mieszkańców Wodzisławia na rynku pracy? Które grupy najczęściej nie umieją jej znaleźć? Temat walki z bezrobociem jest szeroko dyskutowany, również na sesjach Rady Miejskiej. Na ostatniej problem zaprezentowali przedstawiciele: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego.