UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Pomoc Społeczna

Zmiany w programie "500+"

Od 1 stycznia 2022 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. ZUS przejął też obsługę wniosków o świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500+.

Złóż wniosek o dodatek osłonowy

Dodatek osłonowy to specjalne świadczenie, które jest elementem rządowej tarczy inflacyjnej skierowanej do jedno- i wieloosobowych gospodarstw domowych o dochodach nieprzekraczających odpowiednio 2100 zł oraz 1500 zł. Aby otrzymać pomoc finansową, należy złożyć wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.

Zostań partnerem programu "Rodzina 3+"

Prowadzicie działalność gospodarczą? Chcielibyście przystąpić do naszego programu i razem z nami wspierać wodzisławskie rodziny? "Rodzina 3+" to program, który daje rodzinom wielodzietnym wiele zniżek, nie tylko na terenie Wodzisławia Śląskiego. Aczkolwiek, skierowany jest on wyłącznie do rodzin zamieszkałych na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego.

Od stycznia zmiany w programie "500 +"

Wnioski o wypłatę z programu „Rodzina 500 plus” na kolejny okres świadczeniowy, czyli od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r., będzie można składać do ZUS od 1 lutego przyszłego roku. Od początku stycznia ZUS będzie przyjmował wnioski jedynie na nowo narodzone dzieci.