UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Pomoc Społeczna

MOPS informuje o dostawie żywności

MOPS informuje, że kolejna dostawa żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2016 nastąpi 27 marca.

Pomoc żywnościowa - szukamy organizacji pozarządowej do realizacji programu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim poszukuje organizacji pozarządowych zajmujących się statutowo przeciwdziałaniem ubóstwu i wykluczeniu społecznemu do dystrybucji artykułów żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym- edycja 2017.

"Lepsze jutro" - trwa nabór do projektu

Do 28 lutego br. prowadzony jest nabór uczestników projektu "Lepsze Jutro", który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Ilość miejsc ograniczona.

MOPS: Unijna pomoc dla potrzebujących

Kolejne paczki żywnościowe trafiły do mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Tym razem pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej rozdysponowali blisko 4,5 tony artykułów spożywczych. Paczki żywnościowe w lutym otrzymało 120 najbardziej potrzebujących rodzin.

MOPS nie wystawia PIT-ów

Początek roku to czas rozliczania podatków od dochodów, które uzyskaliśmy w 2016 roku. W związku z tym w ostatnich dniach MOPS odnotował wiele pytań dotyczących PIT za 2016 rok.

Policzono bezdomnych w naszym mieście

W całej Polsce w nocy z środy na czwartek liczono bezdomnych. Akcja przeprowadzona została także na terenie Wodzisławia Śląskiego. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie z policjantami łącznie naliczyli 41 osób w tym 3 kobiety bez dachu nad głową, przebywających na terenie miasta.