UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Pomoc Społeczna

Ocena zasobów pomocy społecznej miasta

Ocenę zasobów pomocy społecznej dla miasta Wodzisławia Śląskiego za rok 2016 przedstawiła dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Obrady miały miejsce w środę, 26 kwietnia.

Zmiany w 500+ - sprawdź

Jak podaje Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Rada Ministrów przyjęła "Przegląd systemów wsparcia rodzin", który zawiera ocenę i propozycje zmian w polityce rodzinnej. Jednym z jego najważniejszych elementów jest program "Rodzina 500+".

W MOPS-ie ruszył nowy projekt

1 kwietnia w naszym mieście wystartował projekt "Fachowa siła przyszłością dla rodziny", który Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim realizuje w partnerstwie z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych z Rybnika.

Ogrzewalnia dla bezdomnych zamknięta

W piątek, 31 marca, zakończyła działalność ogrzewalnia dla bezdomnych w Wodzisławiu Śląskim. Obiekt został uruchomiony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w listopadzie 2016 roku. Był to już drugi sezon działalności ogrzewalni.

Dom Alberta: najważniejsze to dać wsparcie i nadzieję

Dom bezdomnych Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta działa w naszym mieście od 17 czerwca 2016 roku. Mieszkają w nim osoby, które chcą wyjść z bezdomności i zmienić swoje życie. W domu znajdują się trzy sypialnie, kuchnia, łazienka, pokój terapeutyczny oraz malutka kaplica. Aktualnie przebywa tam 10 mężczyzn.