UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Pomoc Społeczna

Szybki dostęp do ofert pracy dla klientów MOPS

Oferty zatrudnienia zarówno lokalne, jak i te znajdujące się w Centralnej Bazie Ofert Pracy, można przeglądać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim. A wszystko za sprawą Infokiosku, który zakupił i oddał w użytkowanie tutejszy Powiatowy Urząd Pracy.

MOPS zorganizował piknik "Dzień Rodziny"

Malowanie twarzy, przeciąganie liny, zabawy taneczne, bieg w workach, tory przeszkód, wspólne śpiewanie znanych i lubianych utworów przy akompaniamencie gitary - to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na uczestników Pikniku "Dzień Rodziny". Imprezę przygotował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" w miniony czwartek, 8 czerwca.

MOPS zbiera środki czystości dla najuboższych dzieci

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim włączył się do akcji "Czysty Aniołek", zainicjowanej przez Stowarzyszenie Piękne Anioły. Celem przedsięwzięcia jest zbiórka środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin. Artykuły zbierane będą w Punkcie Obsługi Klienta Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w terminie do 10 czerwca br.

MOPS wydał ponad 18 ton żywności!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim zakończył realizację Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2016. Osobom potrzebującym wydano ponad 18 ton żywności.