UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Pomoc Społeczna

Od stycznia zmiany w programie "500 +"

Wnioski o wypłatę z programu „Rodzina 500 plus” na kolejny okres świadczeniowy, czyli od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r., będzie można składać do ZUS od 1 lutego przyszłego roku. Od początku stycznia ZUS będzie przyjmował wnioski jedynie na nowo narodzone dzieci.

Nabór do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim informuje, że rozpoczęła się kwalifikacja klientów do odbioru żywności dla osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym - Podprogram 2021.

Różowe skrzyneczki również w Wodzisławiu Śląskim

Różowe skrzyneczki, wypełnione środkami higienicznymi dla kobiet, pojawiły się w Urzędzie Miasta oraz trzech wodzisławskich placówkach oświatowych. Mowa o Zespole Szkół nr 1, Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 15. Celem skrzyneczek jest zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej.

Zostań wolontariuszem WOŚP

30 stycznia 2022 r. odbędzie się 30. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem orkiestra zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Chcesz pomóc w zbiórce zostając wolontariuszem sztabu WOŚP w Wodzisławiu Śląskim? Podpowiemy jak to zrobić.