UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Pomoc Społeczna

Ważne zmiany w sprawie alimentów

1 października rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy, w którym obowiązywać będzie wyższe kryterium dochodowe 900 zł na osobę w rodzinie (obecnie wynosi 800 zł) uprawniające do świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

Zmiana wpłat w MOPS

Od 14 września do odwołania kasa w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim nie przyjmuje żadnych wpłat gotówkowych, natomiast wszystkich wpłat na konta Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim można dokonywać bez dodatkowych opłat w:

MOPS wydał ponad 22 tony żywności

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim przy współpracy z Bankiem Żywności w Chorzowie realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Podprogram 2019. W ramach programu do 380 wodzisławian, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, trafiły ponad 22 tony żywności.

31 lipca festyn dla dzieci na Rynku

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim oraz Centrum Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika zapraszają dzieci na festyn, który odbędzie się 31 lipca br. (piątek) w godzinach od 16:00 do 19:00 na wodzisławskim Rynku.