UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Pomoc Społeczna

Wodzisławianie jak co roku zagrają z WOŚP

W niedzielę, 30 stycznia odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pod hasłem “Przejrzyj na oczy”. Zebrane środki zostaną przeznaczone dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Zmiany w programie "500+"

Od 1 stycznia 2022 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. ZUS przejął też obsługę wniosków o świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500+.

Złóż wniosek o dodatek osłonowy

Dodatek osłonowy to specjalne świadczenie, które jest elementem rządowej tarczy inflacyjnej skierowanej do jedno- i wieloosobowych gospodarstw domowych o dochodach nieprzekraczających odpowiednio 2100 zł oraz 1500 zł. Aby otrzymać pomoc finansową, należy złożyć wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.

Zostań partnerem programu "Rodzina 3+"

Prowadzicie działalność gospodarczą? Chcielibyście przystąpić do naszego programu i razem z nami wspierać wodzisławskie rodziny? "Rodzina 3+" to program, który daje rodzinom wielodzietnym wiele zniżek, nie tylko na terenie Wodzisławia Śląskiego. Aczkolwiek, skierowany jest on wyłącznie do rodzin zamieszkałych na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego.