Pomoc Społeczna

MOPS poszukuje pracownika. Sprawdź szczegóły

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim poszukuje pracownika na stanowisko opiekuna wykonującego specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi dla klientów MOPS. Jakie wymagania trzeba spełniać? Szczegółowe informacje znajdziesz poniżej.

Rodzina 800 plus - do kiedy można składać wnioski?

Program „Rodzina 800+” to wsparcie rodzin w częściowym pokryciu wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych. Od 1 stycznia 2024 roku wysokość świadczenia wychowawczego wynosi 800 zł miesięcznie na dziecko. Jak, gdzie i do kiedy można składać wnioski?

Dodatek osłonowy. Dla kogo? Jak złożyć wniosek?

Dodatek osłonowy to specjalne świadczenie, które jest elementem rządowej tarczy inflacyjnej skierowanej do jedno- i wieloosobowych gospodarstw domowych o dochodach nieprzekraczających odpowiednio 2100 zł oraz 1500 zł. Aby otrzymać pomoc finansową, konieczne będzie złożenie wniosku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.

Sprawdź, gdzie bezdomni mogą uzyskać pomoc

Nawet najgorszą sytuację można rozwiązać. Gdzie w takim wypadku szukać pomocy? Do kogo się zgłosić? Pod jaki numer telefonu zadzwonić? Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim wraz z instytucjami działającymi na rzecz osób bezdomnych opracował informator, gdzie znajdują się odpowiedzi na powyższe pytania.

Zostań wolontariuszem WOŚP

28 stycznia 2024 roku odbędzie się 32. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem celem orkiestry są płuca po pandemii, a mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Chcesz pomóc w zbiórce zostając wolontariuszem sztabu WOŚP w Wodzisławiu Śląskim? Podpowiemy jak to zrobić.