Punkt Informacji Turystycznej

WCK przedłuża termin nadsyłania zgłoszeń

Wodzisławski Festiwal Wokalny „Zostań idolem" już 12 listopada. Jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy wziąć w nim udział lub obawiacie się, że nie zdążycie wysłać karty zgłoszeniowej, uspokajamy - przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do 5 listopada 2021 r.

Konkurs gawędziarski „Fedrowani w godce" w WCK

Stowarzyszenie „Vladislavia" wraz z Wodzisławskim Centrum Kultury zapraszają dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych do udziału w 11. edycji Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce". Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia, a konkurs laureatów zaplanowany został na 11 grudnia br.

„Wyspa Kaliny" już w sobotę w WCK

Spotkaj się „twarzą w twarz" z ikoną PRL-u, Kaliną Jędrusik. Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl teatralny „Wyspa Kalina" w wykonaniu Teatru Polskiego z Bielska-Białej. Wydarzenie zaplanowane jest na sobotę, 23 października na godzinę 18:00.

Weź udział w pikniku rodzinnym na Wilchwach

22 października w dzielnicy Wilchwy odbędzie się piknik rodzinny. Na wydarzenie zaprasza Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim oraz Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi - Filia w Wodzisławiu Śląskim.

Spektakl „Babski przekręt" w WCK

Stare porzekadło mówi „gdzie diabeł nie może, tam babę pośle" i w tym przypadku nie będzie inaczej. Historię czterech nietuzinkowych kobiet w „Babskim przekręcie" można będzie zobaczyć na deskach sceny Wodzisławskiego Centrum Kultury już 7 listopada. Bilety na spektakl teatralny w gwiazdorskiej obsadzie już w sprzedaży.

Warsztaty z kiszenia kapusty w WCK

Na dobre zapewniła sobie stałe miejsce w domowym menu. Nie tylko smakuje, ale i korzystnie wpływa na zdrowie. Kiszona kapusta, bo o niej mowa, przyciąga uwagę smakoszy. A w ramach cyklu warsztatów „Tu i teraz" powinna przyciągnąć do Wodzisławskiego Centrum Kultury też tych, którzy chcą poznać najlepsze sposoby na kiszonkę. Warsztaty odbędą się 6 listopada, o godz. 10:00.

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Ewą Kassalą

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na premierę książki "Maria Magdalena. Wyzwolona kobiecość, odnaleziona boskość" połączoną ze spotkaniem autorskim z Ewą Kassalą. Wydarzenie odbędzie się 19 października o godzinie 17:00.

„Koncert Jesienny" z Krzesimirem Dębskim w WCK

To projekt muzyczny, obok którego nie można przejść obojętnie. Już pod koniec listopada na deskach wodzisławskiej sceny usłyszymy połączone siły Śląskiego Chóru „Ad libitum", Krakowskiego Tria Stroikowego oraz Krzesimira Dębskiego. „Koncert Jesienny" odbędzie się w Wodzisławskim Centrum Kultury w niedzielę, 21 listopada o godz. 18:00. Bilety już w sprzedaży.