Punkt Informacji Turystycznej

Tanecznie i rodzinnie w WCK

Listopadowe „Rodzinne spotkania z teatrem" przyjmą tym razem formułę... taneczną. Wszystko za sprawą widowiska w wykonaniu tancerzy zespołu Miraż, wypełnionego porywającą muzyką, dopracowaną choreografią i efektami świetlnymi. Taneczne show można będzie zobaczyć 28 listopada, w niedzielę, o godz. 16:00. Program uatrakcyjni znana i lubiana przez najmłodszych Ciocia Klocia czyli Monika Kubica – Skaba.

Benefis Ireny Sauer. 45-lecie zespołu „Nie Dejmy Sie"

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert poświęcony twórczości pani Ireny Sauer, poetki, kompozytorki, wielkiej miłośniczki śląskiej kultury i tradycji. Benefis połączony będzie jubileuszem 45-lecia Artystycznej Rodzinki Seniorów „Nie Dejmy Sie", której przewodniczy od wielu lat. Koncert odbędzie 5 listopada, w piątek o godz. 17:00.

Sabina Szewczyk „COOLturalnym gościem WCK"

Zdecydowana i ambitna. Wrażliwa i twórcza. Taka bez wątpienia jest Sabina Szewczyk - „Sana", utalentowana wokalistka, którą wraz z zespołem gościć będziemy w Wodzisławskim Centrum Kultury. Muzycznie bowiem zapowiada się kolejna odsłona wydarzenia „COOLturalny gość WCK", która zaplanowana została na poniedziałek, 15 listopada o godz. 19:00.

Sprawdź program wydarzeń na listopad

Koncerty, spektakle, seanse filmowe, zawody sportowe - to tylko niektóre z atrakcji, z których będzie można skorzystać w listopadzie. Sprawdźcie, co dziać się będzie w nadchodzących dniach w naszym mieście.

Stare Dobre Małżeństwo w WCK

Na polskiej scenie muzycznej są od 35 lat, wydali ponad 20 krążków, a w muzyce będącej mieszanką utworów folkowych i poezji śpiewanej nie mają sobie równych. Mowa o Starym Dobrym Małżeństwie, które na wodzisławskiej scenie pojawi już 14 stycznia 2022 r. Bilety na to wydarzenie są już w sprzedaży.

Ulicami miasta przejdzie marsz wszystkich świętych

Jutro ulicami miasta przejdzie Marsz Wszystkich Świętych. Organizatorem marszu jest Parafia pw. Św. Herberta w Wodzisławiu. Marsz będzie upamiętnieniem rocznicy 1000-lecia śmierci patrona parafii, świętego Herberta. Marsz będzie miał charakter dekanalny z udziałem parafii dekanatu wodzisławskiego.

Ekobazar zaprasza na sobotnie zakupy

Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód i wiele innych dobroci od lokalnych producentów... Tych, którzy cenią sobie naturalne produkty i ekologiczne podejście do życia, miasto zaprasza na Wodzisławski Ekobazar.