Punkt Informacji Turystycznej

Wyjątkowe wydarzenie dla miłośników muzyki chóralnej

W sobotę, 22 stycznia odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników muzyki chóralnej. Od godziny 15:00 w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny szerokiemu gronu słuchaczy zaprezentują się uczestnicy 27. Wodzisławskich Spotkań Kolędowych.

W lutym premiera spektaklu Teatru „Szydło”

Teatr „Szydło” szykuje się do premiery spektaklu. Tym razem grupa młodych aktorów będzie szukała „celu w życiu". Przedstawienie o tytule „Cel-pal" już 6 lutego w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Jerzy Mazur „COOLturalnym gościem WCK"

Posiada umiejętność wnikliwej obserwacji. Ma niespożyte pokłady cierpliwości. Ma solidny warsztat i pasję. I dzięki tym cechom, w piękny sposób, przybliża nam bogactwo natury. Jerzy Mazur, utalentowany fotograf przyrody swoimi doświadczeniami podzieli się ze słuchaczami już 17 stycznia, o godzinie 18:00 w ramach wydarzenia „COOLturalny gość WCK".

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Kaśka Sochacka – Ciche Dni Tour w WCK

Po intensywnie koncertowej jesieni, Kaśka Sochacka rusza w dalszą część trasy, podczas której zawita do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Artystka na wodzisławskiej scenie pojawi się 19 lutego promując swoją debiutancką płytę „Ciche dni" oraz wydaną niedawno EPkę „Ministory".

Biblioteka dofinansuje ciekawe inicjatywy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie inicjatyw lokalnych o charakterze kulturalnym. Na ten cel miejska jednostka pozyskała z Narodowego Centrum Kultury aż 17,5 tys. zł. Pomysły można zgłaszać do 24 stycznia br.

Ruchowe zajęcia rozwojowe w WCK

Jeśli chcesz poczuć się lepiej we własnym ciele i nauczyć się w nie wsłuchiwać, już wkrótce będzie ku temu znakomita okazja. A wszystko to dzięki warsztatom „Uwolnij ciało”, które odbędą się 22 stycznia o godz. 16.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Dwugodzinne ruchowe zajęcia rozwojowe poprowadzi Małgorzata Karwot - instruktorka tańca.