Punkt Informacji Turystycznej

Nowy kurs salsy kubańskiej w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Havana Salsa Club zapraszają na długo wyczekiwany nowy kurs salsy kubańskiej i bachaty od podstaw. Pierwsze zajęcia odbędą się 21 września, we wtorek o godz. 20:15. Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc.

1. Otwarte Zawody w Biathlonowym Nordic Walking

28 sierpnia br. na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" odbędą się 1. Otwarte Zawody w Biathlonowym Nordic Walking. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno licencjonowani zawodnicy, jak i amatorzy.

South Silesian Brass Band zagra na Rynku

Najbliższa koncertowa niedziela na Rynku upłynie nam w klimacie jazzu, w który wprowadzą nas muzycy z South Silesian Brass Band. Wszystko w ramach cyklu “Brzmienie lata” organizowanego przez Wodzisławskie Centrum Kultury.

Przed nami kolejny Ekobazar

Co sobotę w Wodzisławiu Śląskim, w miesiącach wiosenno-letnio-jesiennych, można wziąć udział w "Wodzisławskim Ekobazarze". Lokalne i ekologiczne produkty można nabyć od godziny 9:00. Godzina zakończenia jest zależna od wystawców.

Kino Pegaz na weekend

Wodzisławskie Kino Pegaz zaprasza na weekendowe seanse filmowe. Na wielkim ekranie nie zabraknie propozycji dla najmłodszych, miłośników polskiego kina czy poszukiwaczy ambitnych tytułów.

Ruszają zapisy na zajęcia w WCK

We wrześniu oraz październiku odbędzie się nabór do zespołów i kół prowadzonych w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego "ARA" w Wodzisławskim Centrum Kultury. Wśród propozycji znalazły się zajęcia taneczne, teatralne, muzyczne, plastyczne i wiele innych. Oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Trwają zapisy na senioriadę w Ostrawie

Prezydent Mieczysław Kieca zaprasza aktywnych wodzisławskich seniorów do wzięcia udziału w wyjeździe na olimpiadę sportową w Ostrawie, która odbędzie się 31 sierpnia 2021 r. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Seniorzy bez granic II”, który jest realizowany w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska Fundusz Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP.

Dziś uroczystość świętego Wawrzyńca

10 sierpnia przypada dzień świętego Wawrzyńca - diakona, męczennika i patrona Wodzisławia Śląskiego. Uroczystym obchodom święta w naszym mieście towarzyszyć będzie wręczenie prestiżowej wodzisławskiej nagrody - Złotego Wawrzyna.