Punkt Informacji Turystycznej

„Paranienormalni" charytatywnie dla Dziupli

1 października zapełnijmy Wodzisławskie Centrum Kultury! Cały dochód ze sprzedaży biletów artyści z grupy Paranienormalni, ktorzy tego dnia wystąpią na deskach wodzisławskiej sceny przeznaczą na cel charytatywny.

Biathlonowe zawody na Trzech Wzgórzach

3 października o godzinie 11:00 w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" odbędzie się tegoroczna odsłona wydarzenia pn. "Biathlon dla każdego". Organizatorem zawodów jest Polski Związek Biathlonu.

Zabawy wokół kina w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku od czterech do dziesięciu lat na zajęcia z cyklu „Zabawy wokół kina". Warsztaty plastyczne z bohaterami filmu „Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła" odbędą się 9 października, w sobotę o godz. 14.00, a zaraz po nich, o godz. 15.00 można będzie śledzić ich losy w Kinie Pegaz podczas seansu filmowego.

DzieJesie(ń) Festiwal na powitanie jesieni

To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście. DzieJesie(ń) Festiwal to prawdziwy festiwal smaków, kolorów i zapachów. Jesienna uczta dla duszy i ciała. Wśród atrakcji, z których na wodzisławskim rynku korzystaliśmy właściwie od rana do wieczora 25 września, nie zabrakło: koncertów, konkursów, warsztatów artystycznych i ekologicznych, ekobazaru i kwiatobazaru, spotkań z producentami serów, pieczywa, wina, wędlin.

Odwiedź restauracje z festiwalowym menu

25 września na Rynku odbędzie się DzieJesie(ń) Festiwal. W ramach wydarzenia szefowie kuchni wodzisławskich restauracji zaserwują popisowe festiwalowe menu. Autorskie dania przygotowane zostaną w myśl motywu przewodniego, jakim jest jesień.

Przed nami kolejny Ekobazar

Co sobotę w Wodzisławiu Śląskim, w miesiącach wiosenno-letnio-jesiennych, można wziąć udział w "Wodzisławskim Ekobazarze". Lokalne i ekologiczne produkty można nabyć od godziny 9:00. Godzina zakończenia jest zależna od wystawców.