UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Punkt Informacji Turystycznej

Stylowy „COOLturalny gość WCK”

Jak spośród trendów panujących w modzie, wybrać styl adekwatny do konkretnej osobowości, okazji i potrzeb? Jak nosić się ze smakiem i finezją? W końcu, jak wykreować wizerunek szyty na miarę? Już wkrótce otrzymacie informacje z pierwszej ręki. W tym temacie swoimi spostrzeżeniami podzieli się Nikoleta Ojcowicz-Kost, kreatorka wizerunku, osobista stylistka i bohaterka wydarzenia „COOLturalny gość WCK”, zaplanowanego na 31 maja, na godzinę 19:00.

Biblioteka otwiera się dla czytelników

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim otwiera się dla czytelników. Książki będzie można wypożyczać stacjonarnie już od 4 maja br. Placówka będzie otwarta z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Nowe terminy imprez w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zgodnie z nowymi obostrzeniami w walce z wirusem COVID-19, wprowadzonymi przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, przedłuża okres tymczasowego zawieszenia bieżącej działalności w zakresie organizacji stacjonarnych wydarzeń kulturalnych oraz projekcji kinowych. Decyzja ta obowiązuje do 28 maja 2021 r.

Tegoroczne obchody 3 maja

W tym roku również nie będziemy hucznie obchodzić Święta Konstytucji 3 Maja. Z powodu pandemii koronawirusa oraz zakazu zgromadzeń nie odbędzie się zwyczajowy przemarsz delegacji pod pomnik Bohaterów Powstań Śląskich wraz ze złożeniem kwiatów, zabraknie także defilady kompanii honorowej Jednostki Strzeleckiej 2023 oraz Wodzisławskiej Majówki z Historią. Tegoroczne Święto będzie miało skromny charakter.

Już niebawem Forum Biznesowe

Pandemia podzieliła przedsiębiorców. Jedni ciągle obawiają się jej skutków, a inni przeżywają rozkwit swoich biznesów. Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na internetowe seminarium poświęcone sprawdzonym rozwiązaniom w biznesie w czasach pandemii.