Punkt Informacji Turystycznej

Podążaj szlakiem Silesianka i wygrywaj nagrody!

Dla prawdziwych fanów szlaku wież i platform widokowych Silesianka przewidziane zostały atrakcyjne nagrody. Jak je zdobyć? Podążając wspomnianym szlakiem zbieraj pieczątki do specjalnej książeczki lub poprzez aplikację i zdobądź m.in. grę planszową czy memory, ale także małe repliki wież w formie 3D, które będziesz mogł/mogła zabrać do domu. W ten sposób włączysz się w program lojalnościowy szlaku.

Szlakiem wież widokowych Silesianka

Silesianka to szlak wież i platform widokowych w Euroregionie Silesia czyli regionie obejmującym powiaty: raciborski, rybnicki, wodzisławski w województwie śląskim oraz powiat głubczycki w województwie opolskim plus 19 gmin i miast po stronie czeskiej. Wspomniany szlak składa się z 34 obiektów, z czego 23 z terenu Czech i 11 z terenu Polski.

Zakończył się sezon na Baszcie Rycerskiej

W ubiegłym roku po kompleksowej modernizacji do użytku oddano prawdziwy skarb ziemi wodzisławskiej - Basztę Rycerską. Ten obiekt znajdujący się na historycznym Grodzisku ponownie służy wodzisławianom. Wrzesień był ostatnim miesiącem sezonu wiosenno-jesiennego. Sprawdź podsumowanie.

Podsumowujemy sezon na Baszcie Rycerskiej

W ubiegłym roku po kompleksowej modernizacji do użytku oddano prawdziwy skarb ziemi wodzisławskiej - Basztę Rycerską. Ten obiekt znajdujący się na historycznym Grodzisku ponownie służy wodzisławianom. Dziś, tj. 30 września 2022 r. kończy się drugi sezon na Wieży Romantycznej po rewitalizacji.

To ostatni moment, aby odwiedzić Basztę

W niedzielę, 18 lipca 2021 r. odbyło się oficjalne otwarcie Baszty Rycerskiej na historycznym Grodzisku. Wieża Romantyczna, prawdziwy skarb wodzisławskiej ziemi, odzyskała dawny blask, dzięki czemu turyści ponownie mogą korzystać z tej atrakcji miasta. Tegoroczny sezon dobiega końca, a wstęp na wieżę widokową zabytku będzie możliwy jedynie do piątku, 30 września. Jest to więc ostatnia szansa, aby wybrać się do tego klimatycznego miejsca.

Fisz Emade Tworzywo w WCK

Fisz Emade Tworzywo po ostatnich sukcesach powraca z najnowszym albumem "Ballady i Protesty". Fanów dobrego brzmienia, trafionych eksperymentów muzycznych i pełnych zaangażowania tekstów nie może zabraknąć w Wodzisławskim Centrum Kultury. Grupa muzyków na wodzisławskiej scenie pojawi się 25 lutego 2022 roku.

Wyjątkowe wydarzenie dla miłośników muzyki chóralnej

W sobotę, 22 stycznia odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników muzyki chóralnej. Od godziny 15:00 w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny szerokiemu gronu słuchaczy zaprezentują się uczestnicy 27. Wodzisławskich Spotkań Kolędowych.

Biblioteka dofinansuje ciekawe inicjatywy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie inicjatyw lokalnych o charakterze kulturalnym. Na ten cel miejska jednostka pozyskała z Narodowego Centrum Kultury aż 17,5 tys. zł. Pomysły można zgłaszać do 24 stycznia br.