Pałac Dietrichsteinów

Wernisaż prac twórcy nieprofesjonalnego

Na Śląsku grudzień to nie tylko święta Bożego Narodzenia, ale również Barbórka. W regionie, w którym górnictwo stało na czele przemysłu święto św. Barbary obchodzone było szczególnie. W niedzielne popołudnie, 3 grudnia zapraszamy na wystawę prac Jana Śliżewskiego - górnika, który w kopalniach znalazł inspiracje twórcze.

Powstała nowa publikacja o historii miasta

Czy zastanawialiście się kiedy powstał Wodzisław Śląski? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, a historycy spierają się odnośnie daty. Historyk Piotr Hojka - kustosz Muzeum w Wodzisławiu Śląskim i jednocześnie prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej dokonał sensacyjnego odkrycia. O tym, co wnosi ono do dyskusji o początkach miasta dowiecie się już w czwartek, 30 listopada.

Spotkanie z Historią: Gdzie zaczęła się II wojna światowa?

Przed nami ósme Spotkanie z Historią w Pałacu Dietrichsteinów, które odbędzie się w sobotę 28 października br. o godz. 15:30. Tym razem poświęcone ono zostanie wybuchowi II wojny światowej, a gościem specjalnym będzie działacz polonijny z Londynu, pasjonat historii i członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej - Tomasz Muskus.

Warsztaty otwarte "Ze sztuką na ty"

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na nowy cykl spotkań pn. "Ze sztuką na ty". W każdy drugi weekend miesiąca w Pałacu Dietrichsteinów uczestnikom warsztatów artystycznych przybliżane będą różne obszary sztuk wizualnych. Pierwsze zajęcia odbędą się w niedzielę, 8 października o godz. 16:00

Świętuj pierwsze urodziny SOWY

Ponad 11 tysięcy osób odwiedziło już Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA, która znajduje się w Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim. Wystawa właśnie obchodzi pierwsze urodziny. Z tej okazji w najbliższą niedzielę 10 września szykuje się dzień pełen atrakcji dla zwiedzających.