Pałac Dietrichsteinów

Barbara Macharzyńska gościem cyklu Spotkanie z Twórcą

Jeśli potrzebny jest Wam relaks lub potrzebujecie wyciszyć umysł, redukując stres i niepokój koniecznie odwiedźcie Pałac Dietrichsteinów w sobotnie popołudnie, 18 maja o godz. 17:00. Gościem kolejnego Spotkania z Twórcą będzie Barbara Macharzyńska, która zaczaruje przestrzeń dźwiękami tybetańskich mis.

Pracuj w Muzeum. Ostatnia szansa na złożenie dokumentów

Szukasz pracy? Chcesz rozwijać jedno z najpopularniejszych miejsc kulturalnych w naszym mieście? Czujesz, że praca z ludźmi jest dla Ciebie? Muzeum w Wodzisławiu Śląskim poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjnego ds. koordynacji wystawy SOWA. Jeśli chcesz tworzyć muzeum dostępne, przyjazne i różnorodne - weź udział w rekrutacji. Dokumenty można składać do jutra tj. 23 kwietnia br. w Pałacu Dietrichsteinów lub e-mailowo.

Spotkanie Archeologiczne: Zamki jurajskie okiem archeologa

Rycerze, warowne zamki i piękne księżniczki. Jurajskie zamki budzą wiele emocji i rozbudzają wyobraźnię. Jak się w nich żyło? Jak budowane były te niezwykłe warownie? Dowiecie się tego podczas najbliższego Spotkania Archeologicznego w wodzisławskim Muzeum. Jego gościem będzie Artur Rok - powiatowy konserwator zabytków powiatu będzińskiego.

Chcesz pracować w Muzeum? Jednostka poszukuje pracownika

Szukasz pracy? Chcesz rozwijać jedno z najpopularniejszych miejsc kulturalnych w naszym mieście? Czujesz, że praca z ludźmi jest dla Ciebie? Muzeum w Wodzisławiu Śląskim poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjnego ds. koordynacji wystawy SOWA. Jeśli chcesz tworzyć muzeum dostępne, przyjazne i różnorodne - weź udział w rekrutacji. Dokumenty można składać do wtorku, 23 kwietnia br. w Pałacu Dietrichsteinów lub e-mailowo.

Strażacy przekazali historyczne pamiątki

Zbiór historycznych dokumentów, pieczątek i odznaczeń przekazali Muzeum w Wodzisławiu Śląskim strażacy z Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Wodzisławiu Śląskim. Pamiątki znajdą swoje miejsce na powstającej wystawie dotyczącej historii pożarnictwa na Ziemi Wodzisławskiej.

Spotkanie z archeologią: Nieznane wodzisławskie Grodzisko

"Grodzisko wodzisławskie. Mit czy rzeczywistość" - pod takim hasłem już w piątek, 15 marca br. w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim wysłuchamy fascynującej opowieści dyrektora Sławomira Kulpy o miejscu, z którym wiąże się wiele historii. Które z nich są prawdziwe? Tego dowiemy się podczas najbliższego Spotkania z archeologią.