UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Niepełnosprawność

Wolontariusze z ZSP nr 7

Młodzi ludzie w Wodzisławiu Śląskim chętnie angażują się w wolontariat. Dzięki sporym zasobom empatii utożsamiają się z niepełnosprawnymi dziećmi, co znacznie ułatwia im nawiązywanie szczerych relacji. Przykład? Wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7.

Wolontariuszka działająca na rzecz niepełnosprawnych

„SMAk na życie” to akcja charytatywna, która od października ubiegłego roku działa na rzecz nastoletniej mieszkanki naszego miasta Nikoli Gościniak. W ramach wolontariatu w działania na rzecz Nikoli, ale także innych osób niepełnosprawnych, angażuje się m.in. wodzisławianka Dorota Pająk.

Niepełnosprawni w wodzisławskiej Bibliotece

Pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim dbają o potrzeby wszystkich czytelników, np. regularnie organizując dla swoich odbiorców wydarzenia literacko-kulturalne, których celem jest integracja lokalnej społeczności.

Wspieramy mamy dzieci niepełnosprawnych

We wtorek, 20 lutego, na zaproszenie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, koordynator ds. osób niepełnosprawnych Barbara Macharzyńska przeprowadziła Poranek Relaksacyjny dla mam dzieci niepełnosprawnych.