UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Niepełnosprawność

Kolejne udogodnienia dla niepełnosprawnych

Trwa dyskusja o dostosowywaniu przestrzeni publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tej kwestii w ostatnich miesiącach zorganizowane zostały miejska konferencja i panel. Pierwsze efekty wspólnych ustaleń w postaci kolejnych udogodnień dla niepełnosprawnych są już widoczne w mieście

Teatralna lokomotywa w WCK po raz siódmy

Tegoroczna edycja Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Para buch, teatr w ruch” odbędzie się we wtorek 30 października w Wodzisławskim Centrum Kultury. Organizując imprezę placówka udowadnia, że scena nie ma barier, a teatr niejedno ma imię. Wydarzenie ma na celu odkrywanie radości, jaką daje tworzenie bez narzuconych z góry ograniczeń. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 października br.

Wolontariusze z SP nr 2

Młodzi wodzisławianie chętnie niosą pomoc. W Szkole Podstawowej nr 2 od ponad dekady działa wolontariat. Opiekunką wolontariuszy jest Joanna Mańka, która organizuje wyjścia i spotkania integracyjne, zmierzające ku poszerzaniu świadomości niepełnosprawności wśród młodzieży.

Projekt "Efekt Motyla"

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie "Efekt Motyla", który dotyczy aktywizacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych , mieszkających w województwie śląskim.