UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Niepełnosprawność

Grosik Poezji dla Ani

18 listopada o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się wydarzenie charytatywne pn. Grosik Poezji dla Ani, zorganizowane dla wodzisławianki zmagającej się z porażeniem mózgowym.

Impreza charytatywna Project Lady

9 listopada o godz. 17:00 w restauracji "Leśniczówka" odbędzie się impreza charytatywna pt. Project Lady. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz wodzisławskiego małżeństwa, które od lat boryka się z niepełnosprawnością i cukrzycą.

Happening na wodzisławskim Rynku

22 października na wodzisławskim Rynku odbył się happening, którego celem było uświadomienie lokalnej społeczności o konieczności zadbania o potrzeby osób niewidomych i niedowidzących.

Podsumowanie konferencji "Wolontariat w Wodzisławiu Śląskim"

5 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się konferencja pn. "Wolontariat w Wodzisławiu Śląskim", w której udział wzięli m.in. prezydent miasta Mieczysław Kieca, koordynator ds. osób niepełnosprawnych Barbara Macharzyńska oraz członkowie Stowarzyszenia Przy Dziupli i Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.