Niepełnosprawność

Impreza charytatywna Project Lady

9 listopada o godz. 17:00 w restauracji "Leśniczówka" odbędzie się impreza charytatywna pt. Project Lady. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz wodzisławskiego małżeństwa, które od lat boryka się z niepełnosprawnością i cukrzycą.

Happening na wodzisławskim Rynku

22 października na wodzisławskim Rynku odbył się happening, którego celem było uświadomienie lokalnej społeczności o konieczności zadbania o potrzeby osób niewidomych i niedowidzących.

Podsumowanie konferencji "Wolontariat w Wodzisławiu Śląskim"

5 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się konferencja pn. "Wolontariat w Wodzisławiu Śląskim", w której udział wzięli m.in. prezydent miasta Mieczysław Kieca, koordynator ds. osób niepełnosprawnych Barbara Macharzyńska oraz członkowie Stowarzyszenia Przy Dziupli i Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Kolejne udogodnienia dla niepełnosprawnych

Trwa dyskusja o dostosowywaniu przestrzeni publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tej kwestii w ostatnich miesiącach zorganizowane zostały miejska konferencja i panel. Pierwsze efekty wspólnych ustaleń w postaci kolejnych udogodnień dla niepełnosprawnych są już widoczne w mieście

Teatralna lokomotywa w WCK po raz siódmy

Tegoroczna edycja Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Para buch, teatr w ruch” odbędzie się we wtorek 30 października w Wodzisławskim Centrum Kultury. Organizując imprezę placówka udowadnia, że scena nie ma barier, a teatr niejedno ma imię. Wydarzenie ma na celu odkrywanie radości, jaką daje tworzenie bez narzuconych z góry ograniczeń. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 października br.