Niepełnosprawność

Zależy nam na rozwoju młodego człowieka

Od dwudziestu lat oferują kompleksową i stojącą na wysokim poziomie pomoc w poprawie zdrowia i funkcjonowania w społeczeństwie najmłodszych jego przedstawicieli. Czynią to z rzetelnością i nieustającym zaangażowaniem. W zamian otrzymują to, co najcenniejsze – uśmiech dziecka. O historii i o teraźniejszości, obchodzącego jubileusz 20-lecia istnienia Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży, porozmawialiśmy z jego dyrektor – Dorotą Jaromin.

O niepełnosprawności w przestrzeni publicznej

Różnorodnie i w oparciu o osobiste doświadczenia - tak zapowiada się konferencja, która odbędzie się 13 czerwca w Wodzisławskim Ośrodku Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Tematy oscylować będą wokół jednego, głównego nurtu dyskusji, a mianowicie niepełnosprawności w przestrzeni publicznej.

19-latka pomagająca potrzebującym

Martyna Suchanek to młoda i odważna dziewczyna, której pomaganie ludziom sprawia ogromną przyjemność. Decyzje o tym, żeby pomóc, podejmuje w ułamkach sekund i wydaje się to być dla niej naturalnym odruchem serca. Wyzwania, które przed sobą stawia, są wynikiem tego, że spotyka na swej drodze ludzi, którzy w wyniku choroby czy wypadku znaleźli się w trudnej sytuacji.

Wolontariusze z ZSP nr 7

Młodzi ludzie w Wodzisławiu Śląskim chętnie angażują się w wolontariat. Dzięki sporym zasobom empatii utożsamiają się z niepełnosprawnymi dziećmi, co znacznie ułatwia im nawiązywanie szczerych relacji. Przykład? Wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7.

Wolontariuszka działająca na rzecz niepełnosprawnych

„SMAk na życie” to akcja charytatywna, która od października ubiegłego roku działa na rzecz nastoletniej mieszkanki naszego miasta Nikoli Gościniak. W ramach wolontariatu w działania na rzecz Nikoli, ale także innych osób niepełnosprawnych, angażuje się m.in. wodzisławianka Dorota Pająk.