Niepełnosprawność

Wolontariusze z SP nr 2

Młodzi wodzisławianie chętnie niosą pomoc. W Szkole Podstawowej nr 2 od ponad dekady działa wolontariat. Opiekunką wolontariuszy jest Joanna Mańka, która organizuje wyjścia i spotkania integracyjne, zmierzające ku poszerzaniu świadomości niepełnosprawności wśród młodzieży.

Teatralna lokomotywa w WCK po raz siódmy

Tegoroczna edycja Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Para buch, teatr w ruch” odbędzie się we wtorek 30 października w Wodzisławskim Centrum Kultury. Organizując imprezę placówka udowadnia, że scena nie ma barier, a teatr niejedno ma imię. Wydarzenie ma na celu odkrywanie radości, jaką daje tworzenie bez narzuconych z góry ograniczeń. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 października br.

Projekt "Efekt Motyla"

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie "Efekt Motyla", który dotyczy aktywizacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych , mieszkających w województwie śląskim.

Akcja charytatywna dla wodzisławian

Od lipca br. na terenie Wodzisławia Śl. trwa akcja charytatywna na rzecz mieszkańców miasta, którym los poskąpił zdrowia. Małżeństwo od lat boryka się z niepełnosprawnością i cukrzycą, która utrudnia im sprawne funkcjonowanie w przestrzeni społecznej i publicznej.

Zależy nam na rozwoju młodego człowieka

Od dwudziestu lat oferują kompleksową i stojącą na wysokim poziomie pomoc w poprawie zdrowia i funkcjonowania w społeczeństwie najmłodszych jego przedstawicieli. Czynią to z rzetelnością i nieustającym zaangażowaniem. W zamian otrzymują to, co najcenniejsze – uśmiech dziecka. O historii i o teraźniejszości, obchodzącego jubileusz 20-lecia istnienia Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży, porozmawialiśmy z jego dyrektor – Dorotą Jaromin.