Niepełnosprawność

Szkolenia z obsługi systemu iPFRON+

PFRON zaprasza na szkolenie z nowego systemu iPFRON+ w Katowicach. System iPFRON+ umożliwiać będzie składanie wniosków aplikacyjnych i rozliczanie środków dla wszystkich obecnych oraz przyszłych Programów Wsparcia PFRON, które realizowane są bezpośrednio przez Fundusz.

Parking dla niepełnosprawnych w mieście

Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych posiada odpowiednie wymiary i niebieskie oznakowanie. Dzięki temu osoba niepełnosprawna lub ta, która ją przewozi, może zaparkować samochód na specjalnie wyznaczonej do tego przestrzeni. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje o parkingach w mieście, opłatach oraz kartach parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

WORiT: otwarcie ogrodu sensorycznego

Dziś, tj. 1 czerwca br. w Międzynarodowy Dzień Dziecka w Wodzisławskim Ośrodku Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży w Wodzisławiu Śląskim miało miejsce oficjalne otwarcie nowego ogrodu sensorycznego. Dzięki niemu wychowankowie placówki będą mogli poznawać otaczający ich świat.

Jutro Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Jutro, 24 maja, na terenie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodku Sportu (stadion przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim) o godz. 9:30 rozpocznie się już po raz osiemnasty Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Zachęcamy wszystkich do kibicowania sportowcom.