NGO`S

Inkubator przedsiębiorczości - ruszył konkurs

Poprzez inkubator przedsiębiorczości miasto ma wspierać nie tylko osoby dopiero zakładające firmy, ale również osoby, które działalność gospodarczą prowadzą już od pewnego czasu. Ruszył konkurs dla organizacji pożytku publicznego, które są zainteresowane podjęciem realizacji projektu utworzenia i prowadzenia inkubatora przedsiębiorczości.

Szczepienie przeciwko grypie - ogłaszamy konkurs ofert

Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego ogłasza konkurs i zaprasza do składania ofert na realizację programu zdrowotnego pn. Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego w wieku 60+.

Stypendia dla artystów rozdane

Do dwóch osób zajmujących się twórczością artystyczną powędrują stypendia przyznane przez prezydenta miasta. Sprawdźcie, kto je otrzyma.

Na rynku odbędzie się Festiwal Organizacji Pozarządowych

Doskonała zabawa, barwne stoiska i ciekawe występy, a do tego konkurs z nagrodami! Powiat wodzisławski zaprasza na „Festiwal organizacji pozarządowych”, który odbędzie się 13 maja w Wodzisławiu Śląskim. Podobnie jak w latach ubiegłych, celem imprezy jest prezentacja potencjału lokalnych organizacji pozarządowych, promowanie ich różnorodności oraz integracja środowiska trzeciego sektora.

Tak strażacy z Kokoszyc świętowali 105-lecie OSP

Ten dzień należał w szczególności do strażaków-ochotników z wodzisławskich Kokoszyc. W sobotę, 6 maja razem z OSP Kokoszyce świętowaliśmy 105-lecie istnienia jednostki, Miejski Dzień Strażaka i Dzień Bezpieczeństwa. Wydarzenia zostały zorganizowane pod szyldem 760-lecia miasta.

Strażacy z Kokoszyc zapraszają na Dzień Bezpieczeństwa

Dzień Bezpieczeństwa, a także Miejski Dzień Strażaka i jubileusz 105-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kokoszycach - to wszystko na sobotę, 6 maja zaplanowali wodzisławscy strażacy-ochotnicy. Wydarzeniom, które zostaną zorganizowane pod szyldem 760-lecia miasta, będzie patronował prezydent Mieczysław Kieca.

Sprawdź, komu możesz przekazać 1% podatku

Czas rozpocząć rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Pamiętajmy, że składając PIT, możemy również przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz tych, którzy tego potrzebują. To bardzo proste. Wystarczy jedynie wpisać numer wybranej organizacji w jednej z rubryk formularza PIT. Kogo w ten sposób możemy wesprzeć w naszym mieście?