NGO`S

Darczyńcy i wolontariusze Szlachetnej Paczki docenieni

Po raz kolejny udowodnili, że lubią ludzi. Po raz kolejny przekonali się, że pomoc innym niesie ze sobą niezapomniane, pełne wzruszeń chwile. 17 grudnia na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury docenieni zostali ci, co szczodrością serca potrafią obdarować innych

Prezydent wyróżniony podczas święta krwiodawców

26 listopada br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich odbyły się uroczyste obchody 60-lecia honorowego krwiodawstwa w Polsce. Medal za wieloletnią, aktywną działalność na rzecz rozwoju ruchu honorowego krwiodawstwa PCK otrzymał prezydent Mieczysław Kieca.

I ty możesz przygotować Szlachetną Paczkę

Każdy z nas może zmienić swoje najbliższe otoczenie. Wystarczy chcieć i dołączyć do corocznej akcji w naszym rejonie. Szlachetna Paczka to projekt ogólnopolski. Ma na celu pomoc rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

Święto Niepodległości w ROD "Gajówka"

W piątek, tj. 9 listopada w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Gajówka" w Wodzisławiu Śląskim odbyło się uroczyste świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zmagania strażaków na Stadionie Miejskim

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze to kolejna impreza, która w ten weekend odbyła się w naszym mieście. Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "CENTRUM" do rywalizacji stanęli strażacy nie tylko Ochotniczych Straży Pożarnych, ale również Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Wesprzyj Stowarzyszenie Przy Dziupli

13, 14 i 15 września na terenie miasta, przy hipermarkecie Tesco trwać będzie zbiórka kwestarska, w ramach której będzie można wesprzeć Stowarzyszenie Przy Dziupli.