NGO`S

Wesprzyj Stowarzyszenie Przy Dziupli

13, 14 i 15 września na terenie miasta, przy hipermarkecie Tesco trwać będzie zbiórka kwestarska, w ramach której będzie można wesprzeć Stowarzyszenie Przy Dziupli.

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki na terenie Wodzisławia Śląskiego i okolic. Jeśli chcecie zmienić życie swoje oraz potrzebujących rodzin, a także rozwinąć swe kompetencje i poznać wartościowych ludzi, zgłoście się na wolontariusza.

Dzień Działkowca w ROD "Gajówka"

Dzień Działkowca na stałe wpisał się w kalendarz imprez właścicieli ogródków w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Gajówka" w Wodzisławiu Śląskim. W tym roku wspólnie z działkowcami świętował również prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Akademia Przyszłości poszukuje wolontariuszy

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do Akademii Przyszłości na terenie Wodzisławia Śląskiego i okolic. Jeśli chcecie zmienić życie swoje oraz potrzebujących dzieci, a także rozwinąć swe kompetencje i poznać wartościowych ludzi, zgłoście się na wolontariusza poprzez stronę www.superw.pl.

Wygrana Stowarzyszenia Przy Dziupli

Stowarzyszenie Przy Dziupli wygrało główną nagrodę w programie „Decydujesz, pomagamy”. Na realizację zwycięskiego projektu pt. "Pływaj z nami" stowarzyszenie otrzyma 5000 zł.

Pokażcie się na festiwalu organizacji pozarządowych

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim zaprasza wszystkie podmioty trzeciego sektora (stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe i inne organizacje) do wzięcia udziału w drugim dniu „Transgranicznego Festiwalu Kultury i Organizacji Pozarządowych”, który odbędzie się 1 września na wodzisławskim Rynku.

Dotacje dla klubów sportowych - nowy konkurs

Biuro Kultury, Sportu i Zdrowia poinformowało o nowym konkursie wniosków na wykonywanie zadań z zakresu sportu na terenie Wodzisławia Śląskiego. Które organizacje mogą otrzymać dotacje na rozwój sportu? Ile wynosi kwota dotacji? Do kiedy można zgłaszać się do konkursu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.