NGO`S

OSP Radlin II podsumowuje rok

Ratują ludzkie życie, dbają o nasze bezpieczeństwo, biorą aktywny udział w życiu miasta i działają na rzecz jego mieszkańców. O kim mowa? O strażakach z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy podsumowują 2016 rok. Jako pierwsi bilansu dokonali strażacy z Radlina II.

Zbieramy 760 kg karmy dla wodzisławskich psów i kotów

W tym roku Wodzisław Śląski obchodzi jubileusz 760-lecia. Wraz z miastem świętują jego mieszkańcy. W tym roku to właśnie wspólnie z nimi w sposób szczególny chcemy też wesprzeć wodzisławskie psy i koty. Dlatego już od stycznia zbieramy 760 kg karmy dla bezdomnych zwierząt z terenu naszego miasta. Pamiętajcie: jubileuszową akcję może wspomóc każdy mieszkaniec. Tak również #tworzyMYwodzisław!

Dotacje na rozwój sportu - nowy konkurs dla klubów

Biuro Kultury, Sportu i Zdrowia poinformowało o nowym konkursie wniosków na wykonywanie zadań z zakresu sportu na terenie Wodzisławia Śląskiego. Które organizacje mogą otrzymać dotacje na rozwój sportu? Ile wynosi kwota dotacji? Do kiedy można zgłaszać się do konkursu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

Zachęcają do aktywnego rodzicielstwa

Przed urodzeniem dziecka całe dnie spędzała w Pszczynie, gdzie pracowała jako nauczycielka wychowania przedszkolnego i języka angielskiego. Gdy na świecie pojawił się synek, zaczęła rozglądać się po mapie Wodzisławia Śląskiego z nadzieją, że znajdzie na niej punkty przyjazne mamom z dziećmi. – Zauważyłam, że w mieście jest tylko kilka miejsc, które nadawałyby się do spędzenia czasu z małym dzieckiem – mówi Justyna Gruszka. Postanowiła więc tę lukę wypełnić.

Kluby sportowe z dotacjami

Dokładnie do 11 wodzisławskich klubów sportowych powędruje dotacja na wykonanie zadań z zakresu sportu na terenie Wodzisławia Śląskiego. Także w ten sposób miasto wspiera działania sektora organizacji pozarządowych.

Przeciwdziałanie uzależnieniom - ogłaszamy konkurs ofert

Zapraszamy do udziału w otwartym konkursie ofert na wspieranie zadań publicznych miasta w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Wsparcie miałoby polegać m.in. na organizacji różnorodnych form mających na celu wspomaganie relacji rodzinnych czy prowadzeniu telefonu zaufania dla osób z problemem uzależnienia.