NGO`S

Fundacja "Razem dla zdrowia" prosi o przekazanie 1%

Zarząd fundacji "Razem dla zdrowia - Fundacja na rzecz Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim" prosi o przekazanie 1% podatku na rzecz najmniejszych pacjentów Oddziału Pediatrii Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim.

KS "KARLIK" przyjmuje zapisy na obóz sportowy

Klub Sportowy TKKF "KARLIK" po raz kolejny zorganizuje obóz rekreacyjno-sportowy w Sierakowie! Wypoczynek w Centralnym Ośrodku Sportowo-Szkoleniowym zaplanowano na ponad dwa tygodnie: od 17 lipca do 2 sierpnia.

Brydżowe rozgrywki za nami

Sportowych emocji i wielu doznań artystycznych dostarczyli nam słuchacze Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszystko za prawą rozgrywanego 4 marca Turnieju Brydżowego Par o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Świadczenia zdrowotne - przyznano dofinansowanie

Wiadomo już, kto został wybrany do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie profilaktyki, terapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego w roku 2017.

#tworzyMYwodzisław ze stowarzyszeniami: „Vladislavia”

W tym roku Wodzisław Śląski obchodzi 760-lecie swojego istnienia. Wraz z miastem świętują jego mieszkańcy, na których w tym roku stawiamy jeszcze mocniej. Także wspólnie z jubilatami kreujemy miasto, w którym żyjemy oraz atmosferę, która w nim panuje. Dlatego razem z nimi możemy powiedzieć: #tworzyMYwodzisław! Zapraszamy do przeczytania artykułu o Stowarzyszeniu "Vladislavia" i Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Wodzisławskiej "Vladislavia".

Nie tylko gaszą pożary

Ratują ludzkie życie, dbają o nasze bezpieczeństwo, biorą aktywny udział w życiu miasta i działają na rzecz jego mieszkańców. O kim mowa? O strażakach z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy podsumowują ubiegły rok.