NGO`S

Współorganizacja imprez przez Urząd Miasta

14 marca br. weszło w życie zarządzenie w sprawie współorganizacji imprez przez Urząd Miasta w zakresie promocji Wodzisławia Śląskiego. Jak starać się o współorganizację? Które organizacje mogą otrzymać pomoc? Ile wynosi kwota dofinansowania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

Sprawdź, komu możesz przekazać 1% podatku

W związku z okresem rozliczeniowym z Urzędem Skarbowym, przypominamy, że składając PIT, możemy również przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz tych, którzy tego potrzebują. To bardzo proste. Wystarczy jedynie wpisać numer wybranej organizacji w jednej z rubryk formularza PIT. Również w tym roku zachęcamy do wspierania wodzisławskich organizacji.

Skład Rady Sportu wybrany

Dokonano wyboru składu wodzisławskiej Rady Sportu. Do jej zadań będzie należeć m.in. opiniowanie strategii rozwoju miasta w zakresie kultury fizycznej, projektu budżetu w części dotyczącej tego obszaru, projektów uchwał dotyczących jego rozwoju, programów bazy sportowej na terenie miasta. Poniżej znajdziecie skład nowo powołanej Rady.

Dotacje na rozwój sportu - nowy konkurs dla klubów

Biuro Spraw Społecznych poinformowało o nowym konkursie wniosków na wykonywanie zadań z zakresu sportu na terenie Wodzisławia Śląskiego. Które organizacje mogą otrzymać dotacje na rozwój sportu? Ile wynosi kwota dotacji? Do kiedy można zgłaszać się do konkursu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej zaprasza na pięciogodzinne szkolenie dotyczące rachunkowości organizacji pozarządowej w 2019 r., które odbędzie się 15 marca w Katowicach.