NGO`S

Wygrana Stowarzyszenia Przy Dziupli

Stowarzyszenie Przy Dziupli wygrało główną nagrodę w programie „Decydujesz, pomagamy”. Na realizację zwycięskiego projektu pt. "Pływaj z nami" stowarzyszenie otrzyma 5000 zł.

Pokażcie się na festiwalu organizacji pozarządowych

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim zaprasza wszystkie podmioty trzeciego sektora (stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe i inne organizacje) do wzięcia udziału w drugim dniu „Transgranicznego Festiwalu Kultury i Organizacji Pozarządowych”, który odbędzie się 1 września na wodzisławskim Rynku.

Stypendia dla sportowców rozdane

Do dwóch osób osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowych i krajowych zawodach, powędrują stypendia przyznane przez prezydenta miasta. Sprawdźcie, kto je otrzyma.

Dotacje dla klubów sportowych - nowy konkurs

Biuro Kultury, Sportu i Zdrowia poinformowało o nowym konkursie wniosków na wykonywanie zadań z zakresu sportu na terenie Wodzisławia Śląskiego. Które organizacje mogą otrzymać dotacje na rozwój sportu? Ile wynosi kwota dotacji? Do kiedy można zgłaszać się do konkursu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

To stowarzyszenie oferuje wsparcie i integruje

Już 3 czerwca Stowarzyszenie Przy Dziupli wraz z WPWD „Dziupla” organizuje festyn z okazji obchodów Święta Rodziny połączonego z Dniem Dziecka. Czym jeszcze się zajmuje? Stowarzyszenie Przy Dziupli, dawniej Stowarzyszenie MamAutyzm, powstało z inicjatywy rodziców i opiekunów dzieci borykających się z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Swą działalność rozpoczęło 2014 roku.

Sprawdź, komu możesz przekazać 1% podatku

W związku z okresem rozliczeniowym z Urzędem Skarbowym, przypominamy, że składając PIT, możemy również przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz tych, którzy tego potrzebują. To bardzo proste. Wystarczy jedynie wpisać numer wybranej organizacji w jednej z rubryk formularza PIT. Kogo w ten sposób możemy wesprzeć w naszym mieście?

Fundacja "Wspólnota Dobrej Woli" podsumowała zeszły rok

12 kwietnia Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” przedstawiła sprawozdanie z pracy zarządu za rok 2017. W Wodzisławskim Ośrodku Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży stawili się członkowie zarządu oraz zaproszeni goście.