NGO`S

I ty możesz przygotować Szlachetną Paczkę

Każdy z nas może zmienić swoje najbliższe otoczenie. Wystarczy chcieć i dołączyć do corocznej akcji w naszym rejonie. Szlachetna Paczka to projekt ogólnopolski. Ma na celu pomoc rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

Święto Niepodległości w ROD "Gajówka"

W piątek, tj. 9 listopada w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Gajówka" w Wodzisławiu Śląskim odbyło się uroczyste świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wodzisławski Jarmark Staroci w pierwszą niedzielę miesiąca

Wodzisławski Jarmark Staroci to impreza cykliczna, która zawsze odbywa się w pierwszą niedzielę miesiąca na wodzisławskim rynku. Pierwszy Wodzisławski Jarmark Staroci miał miejsce w 2009 r. i od tego czasu wpisał się już w poczet stałych wydarzeń w mieście. Jarmark organizowany jest przez Stowarzyszenie „Nasz Wodzisław” we współpracy z Urzędem Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Zmagania strażaków na Stadionie Miejskim

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze to kolejna impreza, która w ten weekend odbyła się w naszym mieście. Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "CENTRUM" do rywalizacji stanęli strażacy nie tylko Ochotniczych Straży Pożarnych, ale również Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Wesprzyj Stowarzyszenie Przy Dziupli

13, 14 i 15 września na terenie miasta, przy hipermarkecie Tesco trwać będzie zbiórka kwestarska, w ramach której będzie można wesprzeć Stowarzyszenie Przy Dziupli.

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki na terenie Wodzisławia Śląskiego i okolic. Jeśli chcecie zmienić życie swoje oraz potrzebujących rodzin, a także rozwinąć swe kompetencje i poznać wartościowych ludzi, zgłoście się na wolontariusza.

Dzień Działkowca w ROD "Gajówka"

Dzień Działkowca na stałe wpisał się w kalendarz imprez właścicieli ogródków w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Gajówka" w Wodzisławiu Śląskim. W tym roku wspólnie z działkowcami świętował również prezydent miasta Mieczysław Kieca.