I mowa tutaj nie o zapowiadanych przez synoptyków upałach, które nadciągają, ale o najcieplejszej imprezie na ziemi, która juz pod koniec lipca odbędzie się w Wodzisławiu Śląskim.
Stanie się to za sprawą Festiwalu Kryminału „Pani zabija Pana” organizowanego jesienią przez stowarzyszenie SATURATOR. Jednak to nie wszystko. Tym, którzy nie mogą doczekać się już października, polecamy udział w konkursie literackim „Zabij nas tekstem”.
Chcielibyście pobawić się w archeologów i “przekopać” przeszłość? A może wolicie wziąć udział w spotkaniu z mozaiką? W wakacje jest to możliwe, a konkretniej: w wakacyjne czwartki w Muzeum!
Plecenie wianków, szukanie kwiatu paproci czy widowiskowe pokazy ognia - to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowaliśmy na I Wodzisławską Noc Świętojańską.
Dokładnie pół wieku temu, w 1966 roku, w ramach przygotowań do obchodów Tysiąclecia Państwa Polskiego w Wodzisławiu Śląskim powołano Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej (TMZW).
Już po raz piąty w naszym mieście odbył się Integracyjny Festyn Nocy Świętojańskiej. Nawet niesprzyjająca pogoda w niedzielę, 26 czerwca nie przeszkodziła w organizacji imprezy... w nieco innym miejscu.
Zbliża się Noc Świętojańska. Tym razem w Wodzisławiu Śląskim będzie ją można spędzić w nietypowy sposób. Bowiem wodzisławski magistrat wraz z towarzyszącymi jednostkami zaprasza do wzięcia udziału w Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej.
W sobotę, 18 czerwca, podczas 47. Dni Wodzisławia Śląskiego w Muzeum mieszkańcy naszego miasta mogli zobaczyć zrekonstruowane, dawne stroje wodzisławskie. Prezentacja odbyła się w ramach "Nocy w Muzeum", połączonej z jubileuszem 45-lecia istnienia jednostki.