UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Pozytywne dźwięki na Reggae Festiwalu

Kosa (Slahbrat, Dżentelmenels), Molo (Slahbrat, Dżentelmenels) oraz tONowy Selectah (Wspólny Mianownik) - to oni tworzą Pozyton Sound, który na tegorocznym Najcieplejsze Miejsce na Ziemi - Reggae Festiwal zaprezentuje się pierwszego dnia imprezy, 29 lipca!

Jak się dawniej bawiono?

Jak bawiły się dawniej dzieci? Z pewnością nie spędzały czasu przed telewizorem czy konsolą. I to chcą pokazać pracownicy Muzeum Miejskiego oraz Miejskiej i Powiatowej biblioteki Publicznej, którzy już jutro zapraszają na spotkanie pod tytułem "Zabawy dawne i niedawne".

Vavamuffin i Shashamane piątkowymi gwiazdami NMNZ

Wśród gwiazd, które wystąpią przed fanami jamajskich klimatów podczas pierwszego dnia Najcieplejsze Miejsce na Ziemi – Reggae Festiwal, znalazły się grupy: Vavamuffin i Shashamane. Już 29 lipca zagrają dla Was swoje najlepsze kawałki!

"Mała" Vladislavia wystąpi w Rimini

Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia (mali tancerze) reprezentował będzie Wodzisław Śląski na festiwalu 7th International Festival Folklore, Choirs & Orchestras "Gioiello dell`Adriatico" w Rimini we Włoszech. Międzynarodowa impreza potrwa od 12 do 19 lipca br.

Reggae Festiwal – pierwszy konkurs!

Najcieplejsze Miejsce na Ziemi - Reggae Festiwal już 29 lipca, więc na fanpage'u Miasto Wodzisław Śląski ogłosiliśmy pierwszy konkurs. Do wygrania trzy atrakcyjne nagrody!

Czas na podsumowanie

Amatorski Ruch Artystyczny czyli ARA działa w Wodzisławskim Centrum Kultury i zrzesza kilkanaście zespołów, grup artystycznych i kół zainteresowań. W ramach "ARA" instruktorzy prowadzą zajęcia plastyczne, taneczne, teatralne, performatywne, muzyczne, filmowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W "ARA" swoje talenty rozwija niemalże 800 członków z Wodzisławia Śląskiego oraz okolic. Grupy zdobywają co roku wiele prestiżowych nagród na konkursach ogólnopolskich, a także o zasięgu europejskim i randze światowej. Nasze grupy znane są nie tylko w kraju ale także po za jego granicami.

Czy masz notes włóczykija?

Bo z pewnością mają go uczestnicy Wakacji w Bibliotece, którzy podczas ostatnich zajęć mogli swój osobisty notes włóczykija stworzyć.