UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

U nas zawsze jest świetny klimat

Rafał Karwot wraz z zespołem Tabu jest współtwórcą Festiwalu Reggae Najcieplejsze Miejsce na Ziemi. Zaczynali 13 lat temu w Gorzycach. Dziś impreza jest rozpoznawalną marką na festiwalowej mapie Polski.

Odkrywali historię

Co roku, Muzeum Miejskie w Wodzisławiu Śląskim organizuje w okresie wakacyjnym warsztaty dla najmłodszych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się warsztaty archeologiczne, nie mogło więc ich zabraknąć w tegorocznej, wakacyjnej ofercie muzeum.

To sprawdzona marka na festiwalu!

Wokalista i autor tekstu. Człowiek, bez którego Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - Reggae Festiwal nie miałoby właściwego sobie kolorytu. Charyzmatyczny, energiczny, porywający. O kim mowa? Fani obecni na poprzednich edycjach wodzisławskiego festiwalu z pewnością domyślają się, że to Cheeba - bardzo dobrze rozpoznawalna twarz NMNZ.

Vladislavia na festiwalu w Słowenii

Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia z Wodzisławskiego Centrum Kultury wyruszył na artystyczny podbój Słowenii, aby jako jedyna grupa z Polski wziąć udział w "Mediterranean International Folklore Festival" w miejscowościach Piran, Portorož i Koper.

Rodzinnie i kulturalnie

Od września 2015 roku Wodzisławskie Centrum Kultury rozpoczęło cykl bezpłatnych zajęć zatytułowanych „Bawmy się razem – cykl zajęć dla dzieci i rodziców”. Formuła zajęć została właśnie urozmaicona.

Godziny otwarcia Biblioteki w wakacje

W związku z rozpoczęciem wakacji i okresu urlopowego zostały wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. W jakich godzinach placówka będzie otwarta w lipcu i sierpniu?

Wakacje w Bibliotece 2016

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna jak co roku zaprasza wszystkie dzieci na zajęcia w ramach akcji "Wakacje w Bibliotece". Pracownicy nie tylko biblioteki głównej, ale także filii, przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych.