UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Trzymamy kciuki za SPIN!

Już 10 września Klub Tańca Towarzyskiego SPIN będzie reprezentować nasze miasto podczas Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych PTT-KADRYL-Białystok.

TWU świętował swoje 30-lecie

W tym roku Teatr Wodzisławskiej Ulicy obchodzi 30-lecie swojej działalności. Grupa swój jubileusz postanowiła uczcić, wystawiając „Zemstę” Aleksandra Fredry... premierowo i przed wodzisławską publicznością.

Premiera "Zemsty" w Wodzisławiu Śląskim

Rejent Milczek, Cześnik Raptusiewicz, Papkin, Klara, Wacław... Już w poniedziałek w naszym mieście odbędzie się premiera "Zemsty" Aleksandra Fredry. Podczas tego wydarzenia Teatr Wodzisławskiej Ulicy będzie świętował swoje 30-lecie.

Kierunek Loslau

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim oraz Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego przygotowały nową książkę dotyczącą historii miasta.

Zostań społecznym opiekunem zabytków!

Jeśli interesujesz się zabytkami, zależy Ci na zachowaniu ich wartości i utrzymaniu w jak najlepszym stanie, posiadasz wiedzę o zabytkach oraz pragniesz tę wiedzę pogłębiać i dzielić się nią z innymi, zostań społecznym opiekunem zabytków. Swoje zamiłowania do zachowania i propagowania piękna naszego powiatu możesz realizować we współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i Starostą Wodzisławskim.