UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Premiera książki UM i Muzeum

Spotkanie promujące nową publikację, wydaną przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego i Muzeum Miejskie - „Kierunek Loslau - Marsz ewakuacyjny więźniów oświęcimskich w styczniu 1945 roku” - odbyło się 1 września w Muzeum (Pałac Dietrichsteinów).

Sprawdź godziny otwarcia Biblioteki

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna wraca do swoich stałych godzin funkcjonowania. Sprawdź, w jakich godzinach placówka będzie otwarta od września.

Narodowe Czytanie w Wodzisławiu Śląskim już 3 września

Narodowe Czytanie to akcja, która od 2012 roku organizowana jest przez Prezydenta RP. Swoje uczestnictwo w niej mogą zgłaszać szkoły, biblioteki i wszystkie inne instytucje, które chciałyby zorganizować czytanie w swoich miejscowościach. Dzięki zgłoszeniu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Narodowe Czytanie „Quo Vadis” już 3 września odbędzie się w amfiteatrze Rodzinnego Parku Rozrywki.

Kasa WCK we wrześniu

Od września zapraszamy do kasy Wodzisławskiego Centrum Kultury. Po wakacyjnej przerwie zespoły Amatorskiego Ruchu Artystycznego wracają do zajęć, będą też trwały nabory. Zachęcamy do dokonywania opłat za zajęcia w kasie.

UM i Muzeum promuje nową książkę

„Kierunek Loslau - Marsz ewakuacyjny więźniów oświęcimskich w styczniu 1945 roku” - spotkanie promujące nową publikację, wydaną przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego i Muzeum Miejskie, odbędzie się 1 września w Muzeum (Pałac Dietrichsteinów). Rozpoczęcie już o godzinie 15.

Nowa dyrektor i sporo zmian w OPP

Niebanalne zajęcia nakierowane na rozwój. Z taką ofertą wychodzi Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Wodzisławską placówkę wychowania pozaszkolnego czeka sporo zmian. I to już od września. Z początkiem miesiąca funkcję dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej pełnić zaczyna Emilia Kopiec.

Wakacyjne remonty w WCK

Trwa remont w Wodzisławskim Centrum Kultury. Obecnie prowadzone są prace w sali klubowej, gdzie na co dzień odbywają się próby zespołów, pokazy, konferencje i koncerty kameralne.

Wytańczyli medale!

Kolejne medale znalazły się w dorobku podopiecznych Wodzisławskiego Centrum Kultury. Nagrodzeni tancerze należą do Teatru Tańca Memento.