UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Srebro dla tancerzy Spinu!

10 września Klub Tańca Towarzyskiego SPIN z Wodzisławskiego Centrum Kultury wziął udział w XXXIII Mistrzostwach Polski PTT Formacji Tanecznych, Mini Formacji oraz Debiutów w Białymstoku. Klub wystawił w turnieju trzy formacje. Na 26 zespołów zajął wysokie lokaty.

Wodzisławska Noc Teatrów - do zobaczenia za rok!

W sobotę odbyła się III Wodzisławska Noc Teatrów. Do Wodzisławia Śląskiego przyjechały grupy teatralne z Warszawy, Rzeszowa i innych miast Polski. Dziękujemy aktorom za dostarczenie wszystkim obecnym tylu emocji!

ARA rekrutuje - sprawdź się!

Z początkiem września ruszyły nabory do Amatorskiego Ruchu Artystycznego, działającego przy Wodzisławskim Centrum Kultury. W tym tygodniu odbędzie się rekrutacja m.in. do ZPiT Vladislavia, Teatru Tańca Memento czy koła wokalnego Sinestima.

Europejskie Dni Dziedzictwa z naszym Muzeum

Już w najbliższą niedzielę, 11 września, w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa będziecie mieli okazję odwiedzić dwa średniowieczne grodziska znajdujące się koło Lubomi.

Kolejny sukces Modelarni Szkutniczej!

Wodzisławskie Centrum Kultury wzbogaciło się o kolejny brązowy medal, a to za sprawą sukcesu Jerzego Bularza, który prowadzi w WCK Modelarnię Szkutniczą. 3 i 4 września odbyły się XV Zawody klas NSS o nagrodę "Langenakera" i statuetkę "Orła Białego" w Skarżysku Kamiennej. Jerzy Bularz wywalczył tam III miejsce.

„Quo vadis, Domine?” w Wodzisławiu Śląskim

Może amfiteatr Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” to nie Koloseum, ale w sobotę w Wodzisławiu Śląskim niektórzy naprawdę poczuli się jak w starożytnym Rzymie. Wszystko za sprawą Narodowego Czytania „Quo vadis”.

III Wodzisławska Noc Teatrów - zapraszamy!

Teatry z rożnych miejsc Polski zjadą się do Wodzisławia Śląskiego 10 września, dlatego już teraz zapraszamy na wydarzenie szczególne dla wielu naszych mieszkańców, czyli na III Wodzisławską Noc Teatrów.