UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Poznaj przeszłość wodzisławskich browarów

Początek Oktoberfest Wodzisław Śląski zbiegł się w czasie z otwarciem przygotowanej przez Muzeum wystawy „Historia warzona piwem. Dzieje wodzisławskiego browarnictwa”. Przeszłość browarów naszego regionu będziecie mieli okazję poznać do 30 września.

Wodzisławianie bawią się na własnym Oktoberfeście

Piwa z monachijskich browarów, niemieckie kiełbaski, golonki, bawarska muzyka, zabawy, konkursy... Od soboty w naszym mieście trwa święto piwa, czyli Oktoberfest Wodzisław Śląski, który cieszy się wielkim zainteresowaniem wodzisławian.

Warsztaty teatralne dla nauczycieli i instruktorów

Warsztaty teatralne dla nauczycieli i instruktorów odbędą się 5, 6, 12 i 13 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury. Sprawdźcie, jak zapisać się na ćwiczenia z ruchu, słowa, pantomimy głosu, dlaczego warto to zrobić i kto poprowadzi zajęcia.

Muzeum zaprasza fanów browarnictwa

Nasze Muzeum również zaangażowało się w organizację Oktoberfest Wodzisław Śląski! Rozpoczęciu imprezy będzie towarzyszyło także otwarcie wystawy „Historia warzona piwem. Dzieje wodzisławskiego browarnictwa”. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wyglądały browary w naszym mieście w przeszłości, zapraszamy do odwiedzenia Pałacu Dietrichsteinów.

Odkrywaj świat z Klubem Młodego Odkrywcy

Jeśli masz w domu dziecko, które stale eksperymentuje z wodą, mydłem i papierem, jeśli wciąż coś testuje i sprawdza, interesuje go wszystko, co go otacza, chciałoby wszystko łączyć, zalewać, podpalać, rozkładać i mieszać - wykorzystaj jego ciekawość i zapisz do Klubu Młodego Odkrywcy!

Teatr Szydło rozpoczyna nowy sezon

Młodzieżowy teatr Szydło zaprasza młodzież pow. 15 roku życia na zajęcia teatralne, podczas których prócz tworzenia spektakli, pracować będzie nad techniką aktorską, dykcją, emisją głosu i ekspresją emocji. Grupa bierze udział w przeglądach i festiwalach teatralnych. Jest także corocznym gospodarzem festiwalu teatralnego Laboratorium Młodego Aktora w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Święto piwa w Wodzisławiu Śląskim

Piwa z monachijskich browarów, niemieckie kiełbaski, golonki, bawarska muzyka... Już teraz zapraszamy na wodzisławski rynek. To tutaj, w dniach 17-25 września odbywać będzie się Oktoberfest Wodzisław Śląski!

„Zabij nas tekstem”!

Już jesienią zaleje nas potężna fala kryminału. Stanie się to za sprawą Festiwalu Kryminału „Pani zabija Pana” organizowanego przez stowarzyszenie Saturator.