UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Spotkanie autorskie z Piotrem Kulczyną

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na spotkanie z Piotrem Kulczyną oraz promocję książki "Droga na Wschód". 28 września, godzina 18:00, wstęp wolny!

Instruktor-zawodnik-mistrz

Już od ponad 5 lat szeregi instruktorskie Wodzisławskie Centrum Kultury zasila Marcin „Kostek” Kost prowadząc zajęcia akrobatyczne i break dance’owe w zespołach Miraż i Memento. Być może niewielu wie, że Marcin jest jednym z czołowych tancerzy i choreografów w stylu hip-hop w Polsce i ciągle zdobywa nowe tytuły na najbardziej prestiżowych zawodach w Polsce i zagranicą.

Kochasz kino? Dołącz do Akademii Filmowej

Prócz tańca, teatru, sztuk plastycznych w Amatorskim Ruchu Artystycznym "ARA" nie brakuje również v filmu. Na straży edukacji filmowej stoi działające od lat w Wodzisławskim Centrum Kultury Kino Pegaz a wraz z nim sekcja, która powstała w 2013 r.

Biblioteka z dofinansowaniem z rządowego programu

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim otrzymała wsparcie finansowe w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Na co zostaną przeznaczone pozyskane środki?

WODZISŁAWSKI SZKUTNICZY KLUB MODELARSKI

Od ponad 10 lat w Wodzisławskim Centrum Kultury działa klub modelarza. Są to zajęcia, podczas których uczestnicy tworzą praco- i czasochłonne modele, wymagające sprawności manualnej, cierpliwości i wytrwałości. Serce i praca, jaką modelarze wkładają w swoje projekty niewątpliwie przekładają się na sporą satysfakcję z ukończonego dzieła.

Warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych

Jeśli lubisz śpiewać i chciałbyś szlifować swój wokalny talent te zajęcia są dla Ciebie! W Wodzisławskim Centrum Kultury od kilku lat działa grupa, która nie tylko szlifuje swój wokalny warsztat, ale również występuje i bierze udział w konkursach.

Naucz się grać na pianinie

Wszystkich chętnych, dzieci, młodzież oraz dorosłych Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na indywidualne lekcje gry pianinie. To nie tylko nauka gry na instrumencie, ale również zajęcia umuzykalniające, ćwiczące słuch i poczucie rytmu oraz uwrażliwiające na muzykę. Nabór na lekcje odbywa się 21 września.