UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Zapisz dziecko do Kreatywnej Krainy Malucha

Kreatywna Kraina Malucha działa w Wodzisławskim Centrum Kultury z powodzeniem od 2011 roku. Adresowana jest do dzieci w wieku od dwóch do trzech lat i odbywa się co tydzień. Zajęcia prowadzi instruktorka Izabela Sobota.

Warsztaty teatralne inne niż wszystkie

Nauczycielu, instruktorze teatralny – masz dosyć teoretycznych wykładów, seminariów, teorii niekoniecznie pokrywającej się z rzeczywistością szkolną, przedszkolną i tą w domach kultury? Te warsztaty są dla ciebie, bowiem tutaj przyświeca idea praktycznego zastosowania i doświadczania na sobie samym.

Kurs salsy w WCK

Przyjdź i poczuj kubańską energię! Zabierz znajomych, wygodne buty i rozpocznij nową przygodę. Jeśli chcesz zdrowo i ciekawie spędzić czas - ZAPRASZAMY! Wodzisławskie Centrum Kultury organizuje nowy nabór, tym razem na kurs SALSY KUBAŃSKIEJ od podstaw.

To już dziewiąta odsłona MUZYKONU

Wodzisławski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej MUZYKON organizowany jest po raz dziewiąty. Pierwszy z siedmiu koncertów odbędzie się 8 października o godz. 19:00 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Usłyszymy utwory na organy i wiolonczelę w wykonaniu duetu Cellorganic. Tworzy go małżeństwo – Renata i Radosław Marcowie. Muzycy zagrają m.in. dzieła Franza Liszta.

Wernisaż Piotra Solisa w „Art Wladislavia”

Galeria Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art Wladislavia” zaprasza na wernisaż wystawy obrazów wodzisławskiego artysty Piotra Solisa. Wydarzenie zostało zaplanowane na czwartek, 6 października 2016, na godz. 15.30.

Biblioteka: spotkanie z Piotrem Kulczyną

28 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie z autorem książki „Droga na Wschód” Piotrem Kulczyną. Podróżnik opowiadał o swoich niesamowitych przygodach, pokazywał zdjęcia z przeróżnych miejsc na Syberii, w Mongolii oraz w okolicach Kaukazu, pomógł słuchaczom lepiej zrozumieć tamtejszą kulturę, a także, co dość zaskakujące, dał przybyłym porządną lekcję historii.