Kultura

Wieczór "planszówek" w Bibliotece

Szachy, warcaby, chińczyk, domino... Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną oraz Towarzystwem Przyjaciół Dzieci zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych do wspólnej zabawy w ramach "Głową i kostką".

To będzie wielkie, taneczne wydarzenie

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 17. Galę Taneczną MIX. Ta jedna z największych imprez tanecznych na południu Polski odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia br.

Opowieści z krypty - tylko w Muzeum

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na niezwykły wykład pt. "Opowieści z krypty... Tajemnice krypt arystokracji śląskiej i morawskiej". Wykładowcy - Sławomira Kulpy - przedstawiać nie trzeba. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora wodzisławskiego Muzeum. Piątek, 23 marca, godz. 18:00.

Kabaret Skeczów Męczących z nowym programem w WCK

Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. Będziemy mogli się o tym przekonać 7 kwietnia 2018 r. w Wodzisławskim Centrum Kultury. Kabareciarze wystąpią tego dnia dwukrotnie - o godz. 17:00 i 20:00.

Rodzinne Spotkania z Teatrem w WCK

W ostatnią niedzielę miesiąca, 25 marca Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na Rodzinne Spotkania z Teatrem. Tym razem na scenie zaprezentuje się Teatr Żelazny w spektaklu pt. „Pchła Szachrajka”.

To będzie fun… Fun Factory!

Jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych lat 90-tych, Fun Factory wystąpi 10 czerwca podczas 49. Dni Wodzisławia Śląskiego - Lato #naMAXXXa.

Józef Musioł spotkał się z czytelnikami

– Na złą rzeczywistość nie ma się co obrażać, trzeba ją przeobrażać – mówił Józef Musioł, doktor nauk prawnych, sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, literat, który spotkał się z czytelnikami w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.