Kultura

Radlin II z kulturalną inicjatywą

W wodzisławskiej dzielnicy Radlin II od września rozpoczęła się realizacja dwóch oddolnych inicjatyw, wyłonionych w konkursie w ramach projektu „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim”, na który Wodzisławskie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018.

Spektakl taneczny „Dziecko Lasu”

Każdy człowiek jest indywidualną, różniącą się od innych jednostką. Mamy inny wygląd, zainteresowania, inne spojrzenie na świat. Inne nie znaczy jednak gorsze. I takie przesłanie będą chcieli przekazać publiczności najmłodsi tancerze Teatru Tańca Memento z Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Mikromusic w WCK

Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Określana jest jako "avant pop" lub "art pop". Sam zespół definiuje ją jako Mikromusic. Alternatywne brzmienia, inspirowane jazzem, rockiem, elektroniką i słowiańskim folkiem usłyszeć będzie można w Wodzisławskim Centrum Kultury w piątek, 12 października o godz. 19:00.

Improwizowany Show w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na komediowy wieczór z teatrem improwizacji „To Mało Powiedziane”, który odbędzie się w sobotę, 29 września br. o godz. 18:00 w WCK.

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na spotkanie autorskie z Justyną Bednarek, które odbędzie się 2 października br. o 10:30. Wstęp wolny.

Kolejna odsłona "Kokoszyckiej kuźni talentów"

W dzielnicy Kokoszyce realizowane są działania w ramach "Kokoszyckiej kuźni talentów". Warsztaty plastyczne, muzyczno-choreograficzne, florystyczne oraz poświęcone dziedzictwu kulturowemu – to propozycje na miło i twórczo spędzone popołudnia, podczas których można rozwijać swoje zainteresowania.

SPIN w polskiej czołówce

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działający w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w ubiegły weekend wziął udział w Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych Federacji Tańca Sportowego w Radomiu. Grupa zajęła czwarte miejsce na jednych z najbardziej prestiżowych zawodów tanecznych w Polsce.