Kultura

Na tej wystawie prym wiodą lalki

Niecodzienną wystawę, której wernisaż odbył się 12 stycznia, możemy oglądać w wodzisławskim Muzeum. Jej nietuzinkowość polega na tym, że znajdują się na niej… lalki Reborn, czyli odwzorcowane w odpowiedniej skali noworodki, niemowlęta i dzieci będące przedmiotem kolekcjonerskim w wielu krajach.

Obierz kurs na kreatywność w WCK

Ostatnia szansa żeby się zapisać! 16 i 17 lutego 2018 roku w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty zatytułowane „Aktywność muzyczno-ruchowa dzieci cz. I”, opracowane na podstawie metody aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss.

Lalki w centrum uwagi – kolejny wernisaż w Muzeum

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na wystawę, jakiej jeszcze nie było! Już 12 stycznia o godzinie 17:00 zobaczymy dzieła Anny Danelskiej – młodej plastyczki z Wodzisławia Śląskiego, która specjalizuje się między innymi w tworzeniu lalek Reborn.

Rusza kurs tańca w WCK

Jeśli jesteś fanem popularnych programów tanecznych i od dawna marzysz, aby nauczyć się tańczyć ta propozycja jest dla Ciebie. W środę, 31 stycznia rusza kolejny sezon kursu tańca towarzyskiego w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Festiwal Karaoke "ŚpiewaMY" w WCK

W środę, 24 stycznia Wodzisławskie Centrum Kultury gościć będzie wyjątkowych artystów. Przed nami kolejna edycja Festiwalu Karaoke „ŚpiewaMY” Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem jest Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z WCK.

Fotografie Krzysztofa Millera w Muzeum

Tej wystawy nie można przeoczyć… 18 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Millera w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim. Ekspozycję można będzie oglądać do 14 lutego.

Międzynarodowe Wodzisławskie Spotkania Kolędowe

Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Okręgiem Wodzisławskim Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Parafią Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim zapraszają na XXIV Międzynarodowe Wodzisławskie Spotkania Kolędowe.

Wtorkowe Kino Konesera

Przygotuj się na imprezę - wystrzałowy film w kinie Pegaz. Już dziś, 9 stycznia zapraszamy na projekcję brytyjskiego filmu "PARTY". Seans rozpocznie się o godz. 20:15. Cena biletu: 10 zł.