Kultura

Pełne doznań spotkanie z twórczością

Pięknie brzmiąca muzyka, przeróżne rękodzieło, malarskie impresje – między innymi tym pochwalili się mieszkańcy dzielnicy Kokoszyce. Wszystko to miało miejsce podczas szóstej już edycji „Kokoszyckiej Jesieni art. – spotkanie z twórczością”, która odbyła się 11 października, po raz pierwszy w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Kabaret Skeczów Męczących w WCK

11 października w Wodzisławskim Centrum Kultury wystąpił Kabaret Skeczów Męczących. Artyści zaprezentowali nowy program "Najśmieszniejszy", czym wprawili wodzisławską publikę w idealny nastrój.

Weekendowe kalendarium wydarzeń

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Kokoszyckie spotkania z twórczością w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Radą Dzielnicy Kokoszyce i Kołem Gospodyń Wiejskich z Kokoszyc zapraszają do WCK na "VI Kokoszycką Jesień art. - spotkanie z twórczością". To artystyczne wydarzenie odbędzie się w piątek, 11 października br. o 16:00.

Muzykon z duo Accosphere

W niedzielę, 13 października odbędzie się kolejny koncert w ramach 12. edycji Wodzisławskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej "Muzykon". Przed wodzisławską publicznością zaprezentuje się duo Accosphere.

O edukacji poprzez teatr opowiadał gość WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury po wakacyjnej przerwie powróciło do cyklu spotkań, których bohaterami są pasjonaci z różnych dziedzin. 7 października w ramach wydarzenia „COOLturalny gość WCK” zaproszenie przyjął Bartłomiej Miernik, reżyser, pedagog teatru, założyciel Fundacji Banina, która poprzez swoje działania nie pozwala nam patrzeć na świat obojętnie.

Konkurs: Muzeum moich marzeń

Razem z Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie literackim pt. "Muzeum moich marzeń". W konkursie mogą wziąć udział uczniowie 6 klas szkół podstawowych.