UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Bezpłatny dostęp do wirtualnej czytelni

Czytelnicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim mają możliwość otrzymania bezpłatnego dostępu do wybranych publikacji w serwisie internetowym IBUK LIBRA.

Błażej Krajewski w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na stand up z Błażejem Krajewskim. Bydgoski komik wystąpi w WCK w środę, 8 kwietnia br. o godzinie 19:30. Bilety są już dostępne.

Festiwal dokumentu w WCK

Człowiek w przestrzeni stanie się tematem wiodącym drugiej edycji Festiwalu dokumentu „Optyka wymienna”, na który Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza w sobotę, 18 kwietnia. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 16:00.

Premiera spektaklu „Zwier(z)ciadło” w WCK

Teatr Tańca Memento zaprasza na pierwszą w tym sezonie premierę teatralną do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Tym razem grupa wystawi spektakl pt. „Zwier(z)ciadło”. Premiera odbędzie się w niedzielę, 22 marca o 18:00 w WCK.

Pan Li na Dzień Kobiet w WCK

Jest jedynym w Polsce iluzjonistą kabaretowym. Z tego powodu bywa nazywany najlepszym komikiem wśród iluzjonistów i najlepszym iluzjonistą wśród komików. To nie kto inny jak Pan Li, który swoim bezdyskusyjnym talentem spróbuje skraść serca wodzisławskiej publiczności w Dzień Kobiet, 8 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Koncert „Vladislavii” dla szkół i przedszkoli

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza przedszkolaków i uczniów klas I-V szkół podstawowych na koncert edukacyjny ZPiT „Vladislavia” pt. „Beleludkowy turniej folkowy”. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 3 kwietnia o godz. 9:00.

Przemysław Strączek gościem Wodzisławskiego Centrum Kultury

Skorzystaj z okazji i spotkaj się z jednym z najciekawszych polskich gitarzystów jazzowych. Poznaj artystę, którego pasja, determinacja i harmonia zaprowadziły na światowe sceny. Przemysław Strączek, bo o nim mowa, przekona słuchaczy, że muzyka może nadać codzienności niepowtarzalnego smaku. Kolejna odsłona wydarzenia „COOLturalny gość WCK” z jego udziałem już w poniedziałek, 23 marca o godzinie 19:00.