Kultura

Koncert Chóru Jadwiga w Bazylice w Pszowie

20 maja br. w pszowskiej Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wystąpił Mieszany Chór Jadwiga zrzeszonych w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury. Grupa zaprezentowała zgromadzonym wiernym repertuar pieśni maryjnych.

5. Gala Akrobreak w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na Jubileuszową Galę Akrobreak z okazji 5-lecia zespołu. Wydarzenie odbędzie się w środę, 21 czerwca o godz. 18:30. Podczas imprezy zaprezentują się członkowie sekcji akrobatyki tanecznej pn. Akrobreak działającej w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w WCK.

Czerwiec z kaligrafią w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w cieszących się coraz większym zainteresowaniem, także ze strony młodych, nastoletnich uczestników, warsztatach kaligrafii. Czerwcowe spotkanie odbędzie się 17 czerwca w godz. od 10:00 do 12:00 i poprowadzi je tradycyjnie Monika Kruczek. Ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą wprowadzi nas w letni klimat za sprawą wakacyjnych skojarzeń - egzotyczne państwa, morze, fale i...bounce lettering, czyli „tańczące" litery.

Wsłuchaj się w swoje ciało - warsztaty rozwojowe w WCK

Cykl warsztatów „Uwolnij ciało" to zajęcia terapeutycznej pracy z ciałem prowadzone przez instruktorkę tańca i psycholożkę, Małgorzatę Karwot. Już 10 czerwca od godz. 15:00 będzie okazja do skonfrontowania się ze swoimi emocjami podczas kolejnej edycji warsztatów ruchowo-rozwojowych.

MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja

Niewiele czasu pozostało do wyjątkowego wydarzenia w naszym mieście, które potrwa od 24 do 31 maja br. Mowa o niebagatelnej imprezie pn. „MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja”. Podczas kilku dni trwania imprezy w wodzisławskich instytucjach kultury na uczestników czeka spora dawka niezapomnianych przeżyć kulturalnych.

Przegląd Filmów „Ingmar Bergmana Bóg Kina" w Pegazie

W maju Wodzisławskie Centrum Kultury rozpocznie nowy projekt we współpracy z dystrybutorem Vivarto. Miłośnicy klasyki w Kinie Pegaz będą mieli okazję zapoznać się z piętnastoma cyfrowo odrestaurowanymi filmami Ingmara Bergmana, jednego z najlepszych reżyserów w historii kinematografii. W ramach Przeglądu Filmów „Ingmar Bergman Bóg Kina" widzowie Pegaza zobaczą zarówno słynne i głośne filmy mistrza ze Skandynawii oraz te mniej znane.

Spektakl „Czego uczą nas gwiazdy" dla szkół i przedszkoli

Czy gwiazdy mogą nas czegoś nauczyć? Odpowiedź na to pytanie znajdą przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkół podstawowych już 19 czerwca o godz. 10:00. Wtedy bowiem na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury wystąpią tancerze Teatru Tańca Memento w bajkowym spektaklu „Czego uczą nas gwiazdy" w reżyserii Małgorzaty Karwot.

Strażak Sam Na Żywo - Przygoda na Biwaku w WCK

"Przygoda na biwaku" już 24 września w Wodzisławskim Centrum Kultury. Jest to druga część znakomitego, międzynarodowego spektaklu Strażak Sam na Żywo, który w Polsce zobaczyło ponad 60 tys. widzów! Tego dnia zaplanowane są aż dwa spotkania z tym ulubieńcem najmłodszych, o godzinie 10:00 oraz 12:30.