Kultura

Artystyczne ferie w WCK dobiegły końca

Pora na krótkie podsumowanie tego, co działo się w ramach akcji „Zima w mieście - Leśne opowieści". Warsztaty plastyczne, baliki, projekcje filmowe i inne atrakcje miały miejsce w WCK w okresie od 16 do 29 stycznia.

Premiera spektaklu dla dzieci „Moje, nie moje” Teatru Szydełko

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci i rodziców na premierę spektaklu „Moje nie moje” w wykonaniu Teatru Szydełko, która będzie miała miejsce 25 lutego o godz. 16:00. Ta pełna uroku historia rozbawi i wzruszy zarówno małych, jak i dorosłych widzów. Treść spektaklu jest odpowiednia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Stand-up'er Marcin Zbigniew Wojciech w WCK

Siedemnaście lat na scenie, dwadzieścia pięć milionów wyświetleń na YouTube i ponad tysiąc siedemset występów na koncie. Przed Państwem wystąpi żywioł sceniczny i dusza towarzystwa - Marcin Zbigniew Wojciech - znany w całej Polsce aktor, konferansjer i stand-up'er. Komik pojawi się w piątek, 14 kwietnia o 20:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Krótka Historia Polskiego Kina w wodzisławskim Pegazie

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy cykl, który pozwoli szerokiemu gronu odbiorców zapoznać się z polską klasyką filmową na dużym ekranie. W ciągu najbliższych dziesięciu miesięcy Kino Pegaz pokaże widzom dziesięć filmów dziesięciu Mistrzów, których dzieła ukształtowały obraz polskiego kina w latach 60. i 70. XX wieku. Filmów, które do tej pory w znakomitej większości można było obejrzeć wyłącznie w telewizji. Arcydzieła polskiej kultury w wersji odrestaurowanej cyfrowo.

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni, przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Muzyczna uczta na Dzień Kobiet

Jesteś kobietą i chcesz w wyjątkowy sposób celebrować swoje święto? A może szukasz pomysłu by niebanalnie uczcić dzień swojej ukochanej? Koncert z okazji Dnia Kobiet w Wodzisławskim Centrum Kultury to coś dla Ciebie! O nastrój zadba Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa. Będzie to prawdziwa muzyczna i nie tylko... uczta.

Warsztaty w WCK: Zadbaj o chwilę dla siebie

Jeśli chcesz poczuć się lepiej we własnym ciele i nauczyć się w nie wsłuchiwać, już wkrótce będzie ku temu znakomita okazja. A wszystko to dzięki warsztatom „Uwolnij ciało”, które odbędą się 11 lutego o godz. 14.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Dwugodzinne ruchowe zajęcia rozwojowe dla młodzieży i dorosłych poprowadzi Małgorzata Karwot - instruktorka tańca i psycholożka.

Kaligrafia z dobrym przekazem

Po ciepłym przyjęciu zajęć z kaligrafii, które znalazły się w zeszłorocznej ofercie Wodzisławskiego Centrum Kultury, wraz z nowym rokiem zapraszamy ponownie na spotkanie z Moniką Kruczek. Obędzie się ono 28 stycznia, w sobotę o godz. 10.00.