UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

W WCK stworzą obrazy z mchu

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejną odsłonę warsztatów z cyklu „Tu i teraz". W piątek, 27 listopada o godz.17:00 odbędą się warsztaty tworzenia obrazu z mchu.

Beaujolais nouveau w Wodzisławskim Centrum Kultury

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w warsztatach winiarskich, które odbędą się w sobotę, 21 listopada o godz. 17:00, organizowanych w ramach obchodów corocznego święta Beaujolais Nouveau.

Paweł Piotr Reszka gościem WCK

Pisze oszczędnie, solidnie. Pyta, nie ocenia, wywołuje refleksje. Z Pawłem Piotrem Reszką, bo o nim mowa, cenionym dziennikarzem i reportażystą, finalistą prestiżowej nagrody Nike 2020, będzie okazja spotkać się w Wodzisławskim Centrum Kultury już w środę, 4 listopada o godzinie 19:00. Wydarzenie organizuje Wodzisławskie Centrum Kultury w partnerstwie z Biblioteką Śląską w Katowicach.

Masz bilet na koncert Ørganka? Są zmiany

W związku z wprowadzeniem w całym kraju żółtej strefy, koncert zespołu Ørganek może odbyć się dla 25% publiczności. Z uwagi na to, widownia została podzielona na dwa koncerty o różnych porach.

Kokoszyckie Kwiaty Kultury

Mieszkańcy Kokoszyc są silnie związani z kulturą. Od lat organizują „Kokoszycką Jesień art. - spotkanie z twórczością”, są autorami "Kokoszyckiej Kuźni Talentów" czy działają np. w zespole Kokoszyczanki. Nie bez przyczyny na terenie dzielnicy odsłonięto rzeźbę "Kokoszyckie Kwiaty Kultury". Wydarzenie miało miejsce 15 października.

„Tu i teraz" - warsztaty artystyczne dla każdego

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na nowy cykl warsztatowych spotkań „Tu i teraz", dedykowanych młodzieży i dorosłym. To ciekawa alternatywa spędzenia czasu wolnego dla osób poszukujących propozycji nastawionych na samorozwój i aktywność twórczą.

Wystawa poświęcona historii kościoła pw. WNMP

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zapraszają na wystawę plenerową, której tematyką będzie jubileusz - 110 urodziny kościoła, które przypadają 30 listopada. W ten dzień, w 1910 roku, nastąpiła konsekracja nowej świątyni, której dokonał kanonik wrocławski Wilhelm Frank. Wystawę będzie można podziwiać od 16 października przed kościołem parafialnym.

Nabór do młodzieżowego Teatru Szydło w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza licealistów i studentów na zajęcia teatralne, podczas których poza tworzeniem spektakli, aktorzy pracują nad techniką aktorską, dykcją, emisją głosu, ekspresją emocji, ruchem scenicznym, plastyką ciała i improwizacją. Zapisy do Teatru Szydło odbywaj się online za pośrednictwem portalu strefazajec.pl , a pierwsze zajęcia odbędą się 29 października o godz. 16:00.