UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Rodzinne warsztaty z WCK

O tym, że czas spędzony w rodzinie jest wartością samą w sobie, nie trzeba nikogo przekonywać. Ale o tym, że chwile z bliskimi można ukierunkować na zajęcia ciekawe, pożyteczne i rozwijające przekonacie się z Wodzisławskim Centrum Kultury już w niedzielę, 30 stycznia. W tym dniu odbędą się dwugodzinne rodzinne warsztaty pn. „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę".

Fisz Emade Tworzywo w WCK

Fisz Emade Tworzywo po ostatnich sukcesach powraca z najnowszym albumem "Ballady i Protesty". Fanów dobrego brzmienia, trafionych eksperymentów muzycznych i pełnych zaangażowania tekstów nie może zabraknąć w Wodzisławskim Centrum Kultury. Grupa muzyków na wodzisławskiej scenie pojawi się 25 lutego 2022 roku.

Kino Seniora w WCK

Na ekrany wodzisławskiego kina Pegaz wraca Kino Seniora, tym razem widzom porannego cyklu polecamy polski film „Powrót do tamtych dni".

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalno-sportową. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Wyjątkowe wydarzenie dla miłośników muzyki chóralnej

W sobotę, 22 stycznia odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników muzyki chóralnej. Od godziny 15:00 w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny szerokiemu gronu słuchaczy zaprezentują się uczestnicy 27. Wodzisławskich Spotkań Kolędowych.

Biblioteka dofinansuje ciekawe inicjatywy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie inicjatyw lokalnych o charakterze kulturalnym. Na ten cel miejska jednostka pozyskała z Narodowego Centrum Kultury aż 17,5 tys. zł. Pomysły można zgłaszać do 24 stycznia br.

Kortez zagra w WCK

Kortez Kwadro Tour zawita do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Koncert w ramach wiosennej trasy odbędzie się w środę, 20 kwietnia o godzinie 18:00.