UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Kino Seniora w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza seniorów na seans do Kina Pegaz. W ostatni wtorek miesiąca, 28 września o 11:00 zobaczymy polską komedię: „Zupa nic". To zabawna opowieść o rodzinie, żyjącej w czasach PRL-u.

„Paranienormalni" w WCK rozśmieszą do łez

Jesień w Wodzisławskim Centrum Kultury dobrze się zapowiada, a to za sprawą trafnie skrojonych propozycji kulturalnych. Pierwszą z nich jest występ grupy „Paranienormalni". Kabareciarze w swoim najnowszym programie „Bez znieczulenia" zafundują wodzisławskiej publiczności dwie godziny wyśmienitej zabawy i paranienormalnej energii, z której kabaret słynie od lat. Zapraszamy do WCK już w piątek, 1 października o 17:30.

Poczuj i uwolnij swoje ciało. Warsztaty w WCK

Ciało, oddech, taniec – każde z osobna, znaczy wiele. Ale siła drzemiąca w nich razem, połączona w jedno, uwalnia potężne pokłady energii. Chcesz się o tym przekonać? Wybierz się na warsztaty z cyklu „Tu i teraz" do Wodzisławskiego Centrum Kultury. I poczuj siebie!

Konkurs na najlepsze powidła i szarlotkę

Prezydent Mieczysław Kieca zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najlepsze powidła i szarlotkę. Konkurs zostanie zorganizowany w ramach DzieJesie(ń) Festiwal. Wydarzenie odbędzie się 25 września na wodzisławskim Rynku.

Teatr Polski z „Wyspą Kaliny" w WCK

Spotkaj się „twarzą w twarz" z ikoną PRL-u, Kaliną Jędrusik. Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl teatralny „Wyspa Kalina" w wykonaniu Teatru Polskiego z Bielska-Białej. Wydarzenie zaplanowane jest na sobotę, 23 października na godzinę 18:00.

Wodzisławska Noc Teatrów już 11 września

Uliczki, podwórka staną się sceną, a sztuka będzie niemal na wyciągnięcie ręki. Przed publiczności zaprezentują się teatry lokalne i z całej Polski, o różnych rodzajach ekspresji sztuki sceniczne. Nie zabraknie przedstawień lalkowych i dramatycznych, dla dzieci i dorosłych. To wszystko dziać się będzie już 11 września w ramach VIII Wodzisławskiej Nocy Teatrów.

To będzie niesamowity pokaz iluzjonisty

Ta jesień zapowiada się czarująco. To z racji magicznego show, na które zaprosi Wodzisławskie Centrum Kultury już 13 września. Na wodzisławskiej scenie pojawi się jeden z najlepszych iluzjonistów młodego pokolenia w Polsce, finalista programu „Mam talent" - Bartosz Lewandowski. Bilety już w sprzedaży.