Kultura

Dodatkowy Koncert Wiedeński w WCK

W odpowiedzi na duże zainteresowanie Koncertem Wiedeńskim Johanna Straussa, Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na dodatkowy spektakl 20 stycznia 2018 roku o godz. 16.00. Bilety są już w sprzedaży.

Dziesiąta edycja Muzykonu za nami

Trzy koncerty złożyły się na dziesiątą edycję Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Muzykon. Patronat honorowy nad festiwalem objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

SPIN jedzie na międzynarodowe zawody

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działający w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA 25 listopada weźmie udział w Międzynarodowych Zawodach Tanecznych Perchtoldsdorfer Dance-Cup 2017 w Wiedniu.

Koncert galowy „Fedrowani w godce”

Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Vladislavia zapraszają na galę laureatów konkursu gawędziarskiego „Fedrowani w godce”. Koncert odbędzie się 2 grudnia i 5 stycznia o godz. 17:00 w sali widowiskowej WCK.

Miraż jedzie na Mistrzostwa Świata

Zespół taneczny Miraż działający w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA od 19 listopada walczył będzie o tytuł Mistrza Świata w show dance w niemieckiej Riesie. Apetyt na zwycięstwo tancerzy jest spory, zwłaszcza, że w ubiegłym roku zdobyli wicemistrzostwo świata z choreografią „Niedzielne popołudnie”.

Przyjaciele Misia Uszatka nagrodzeni

13 listopada 2017 w sali multimedialnej MiPBP odbyło się uroczyste wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy „Przyjaciele Misia Uszatka”. Konkurs zorganizowany został z okazji 60. rocznicy pierwszego wydania przygód sympatycznego Misia Uszatka autorstwa Czesława Janczarskiego oraz 55. rocznicy pierwszej adaptacji filmowej.

Festiwal Tańca „Senior Dance” w WCK

160 tancerzy wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury podczas Festiwalu Tańca „Senior Dance”. Na imprezę zaprasza WCK wraz z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Szkołą Tańca „Dance Floor Kings”.

Podsumowaliśmy jubileusz naszego miasta

Wyjątkowy, wzruszający, radosny - taki był koncert #tworzyMYwodzisław, czyli uroczyste wydarzenie będące podsumowaniem kilkunastu miesięcy obchodów jubileuszu 760-lecia Wodzisławia Śląskiego. Koncert odbył się 11 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury.