UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Konkurs dla profesjonalnych artystów

Jesteś profesjonalnie pracującym artystą? Twój wiek nie przekracza 30 lat? Jeśli tak to razem z naszym miastem partnerskim Gladbeck zapraszamy do udziału w wyjątkowym konkursie. Szczegóły sprawdźcie w artykule.

Filia nr 5 wodzisławskiej Biblioteki także otwarta

Wodzisławscy czytelnicy mogą korzystać z kolejnej filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. Dziś, tj. 2 czerwca, zostaje otwarta Filia nr 5, znajdująca się w dzielnicy Radlin II (ul. B.Chrobrego 156).

Filia nr 9 Bilioteki otwarta od 1 czerwca

Ta informacja ucieszy miłośników czytelnictwa z Kokoszyc. Dziś, tj. 1 czerwca, została otwarta Filia nr 9 (ul. Młodzieżowa 47) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.

WCK realizuje akcję #siećzkulturąwdomu

Parafrazując powiedzenie o górze, która nie może przyjść do Mahometa, WCK nieprzerwanie umożliwia swoim dotychczasowym odbiorcom dostęp do kultury, ale na nieco innych niż do tej pory zasadach, bo całkowicie w „onlajnie”. Wszystko dzięki akcji #siećzkulturąwdomu, którą Wodzisławskie Centrum Kultury z powodzeniem realizuje od marca br.

Dzień Działacza Kultury

Dzień Działacza Kultury obchodzony 29 maja jest okazją, by docenić zaangażowanie w działalność kulturalną twórców, artystów i animatorów.

Filmowe podróże

Przed Wami kolejna propozycja filmowej podróży. Tym razem polecamy piękne kadry z górskiej wioski na Bałkanach. Poruszająca opowieść o życiu w zgodzie z naturą, którą pokocha każde pokolenie czyli „Kraina miodu”.

Od czwartku kolejna filia Biblioteki otwarta

Czytelnicy będą mogli korzystać z kolejnej filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. 28 maja br. zostanie otwarta Filia nr 15, znajdująca się w dzielnicy Jedłownik (ul. Kokoszycka 180G).

Ekologiczna inwestycja w Wodzisławskim Centrum Kultury

Wodzisławskie Centrum Kultury rozstrzygnęło przetarg oraz podpisało umowę na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku. Inwestycja prowadzona przez placówkę jest częścią miejskiego projektu współfinansowanego w 85 procentach przez Unię Europejską.