Kultura

Balet „Dziadek do orzechów” w WCK

W piątek, 8 grudnia o godz. 18:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury wystąpią artyści IMPERIAL LVIV BALLET Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć spektakl „Dziadek do orzechów” do muzyki Piotra Czajkowskiego.

Zapraszamy na Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych

Tegoroczna edycja Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Para buch, teatr w ruch” odbędzie się 26 października w Wodzisławskim Centrum Kultury. Organizując imprezę placówka udowadnia, że scena nie ma barier, a teatr niejedno ma imię. Wydarzenie ma na celu odkrywanie radości, jaką daje tworzenie bez narzuconych z góry ograniczeń. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 października.

Rusza chóralny projekt WCK

"Śląska muzyka" to wspólny projekt Wodzisławskiego Centrum Kultury i Stowarzyszenia Śpiewaczego Ostrawskich Nauczycielek. Jego realizacja dotyczy wspólnych działań Chóru Jadwiga i Chóru Stowarzyszenia Śpiewaczego Ostrawskich Nauczycielek działających w obszarze polsko-czeskiego pogranicza.

Miejski chór na IX Krajowym Kongresie Pueri Cantores

W dniach 7-10 września w stolicy Podkarpacia odbył się IX Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores, który zgromadził ponad 1100 chórzystów z całego kraju i z zagranicy. Do Rzeszowa przyjechali również zaproszeni goście z narodowych Federacji Pueri Cantores, które działają na wszystkich kontynentach świata, m.in. z Litwy, Węgier, Ukrainy i Łotwy. Polskę reprezentowały 30 chóry w tym Młodzieżowy Chór Miejski „Canticum Novum” z Wodzisławia Śląskiego, którego dyrygentem jest Emilia Kopiec.

Zapisz się na teatralny kurs dla nauczycieli

Kurs jest propozycją dla tych, którzy mają dosyć teoretycznych wykładów, seminariów, teorii niekoniecznie pokrywającej się z rzeczywistością szkolną, przedszkolną i tą w domach kultury.

Wieczór "planszówek" w Bibliotece

Szachy, warcaby, chińczyk, domino... Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną oraz Towarzystwem Przyjaciół Dzieci zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych do wspólnej zabawy w ramach "Głową i kostką".