Kultura

Ruszają eliminacje do festiwalu „Zostań idolem"

Lubisz śpiewać? Jeśli tak, ta propozycja jest dla Ciebie. W październiku odbędą się dzielnicowe eliminacje do festiwalu „Zostań idolem", a wyłonieni laureaci wezmą udział w konkursie finałowym w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Kaligrafia bez tajemnic - warsztaty w WCK

Jesień to dobry czas na warsztaty poświęcone sztuce pięknego pisania. Już 22 października o godz. 10:00 w ramach cyklu „Tu i teraz" uczestnicy zajęć z kaligrafii będą mieli okazję wyciszyć umysł, skupiając się na precyzyjnym odwzorowywaniu liter. To cenna umiejętność zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy coraz rzadziej piszemy ręcznie, a nasz warsztat piśmienniczy zastępuje klawiatura komputera.

"Uwolnij ciało" już w październiku

22 października, w sobotę, o godz. 14.00 odbędą się ruchowe zajęcia rozwojowe z cyklu "Uwolnij ciało", podczas których uczestnicy pracować będą nad oddechem, relaksacją i emocjami w ruchu.

Sięgnij po moc natury - warsztaty i wykład w WCK

Iście aromatyczne wydarzenie szykuje się tej jesieni w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach cyklu warsztatów „Tu i teraz". 21 października o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie zielarskie „Życie w zgodzie z naturą" z Magdaleną Mildner (Krasatina Centrum Ziołolecznictwa), w ramach którego odbędą się warsztaty tworzenia peelingu cukrowego oraz wykład z aromaterapii. To świetna okazja ku temu, by nastroić się zapachami i wrażeniami na całą jesień.

VIII ogólnopolska Noc Bibliotek w mieście

Przed nami ogólnopolska, ósma już edycja Nocy Bibliotek. Tegoroczna akcja odbędzie się pod chwytliwym hasłem „To się musi powieść”. Do tego corocznego wydarzenia dołączyła także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim. W naszym mieście obchody będą miały miejsce 7 i 8 października br.

SPIN podwójnym Mistrzem Polski w tańcu towarzyskim

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działający od 40 lat w Wodzisławskim Centrum Kultury 24 września br. wziął udział w Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Krasnymstawie. Formacje Venus oraz Shadow Dance zdobyły tytuł Mistrza Polski w swoich kategoriach tanecznych, a mini formacja Carmen przywiozła do Wodzisławia Śląskiego srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną i sportową. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni, przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Vito Bambino w WCK

Jego głos jest dobrze znany przede wszystkim z utworów zespołu Bitamina, którego jest wokalistą. Rozgłos dały mu współprace z takimi artystami jak Quebonafide, Sanah, Dawid Podsiadło czy Daria Zawiałow. Mowa o Mateuszu Dopieralskim czyli Vito Bambino. To on pojawi się 13 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury ze swoim najnowszym projektem i płytą „Poczekalnia".