UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną i sportową. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni, przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Vito Bambino w WCK

Jego głos jest dobrze znany przede wszystkim z utworów zespołu Bitamina, którego jest wokalistą. Rozgłos dały mu współprace z takimi artystami jak Quebonafide, Sanah, Dawid Podsiadło czy Daria Zawiałow. Mowa o Mateuszu Dopieralskim czyli Vito Bambino. To on pojawi się 13 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury ze swoim najnowszym projektem i płytą „Poczekalnia".

Wypromujmy sobie festiwal „Zostań idolem”

Wodzisławskie Centrum Kultury realizuje projekt ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL "Zostań idolem", w ramach którego odbędą się warsztaty z promowania wydarzeń na Facebooku z Patrykiem Wikalińskim. Spotkanie będzie miało miejsce w Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląski w sobotę, 24 września o godz. 11.00. Nadal są miejsca na to interesujące wydarzenie.

Wystawa Konkursowa Kanarków i Ptaków Egzotycznych w WCK

Przed nami 72. odsłona Wystawy Konkursowej Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Na odwiedzających czekać będzie około 200 ptasich okazów. Wszystko to dzięki współpracy jednostki z Wodzisławskim Oddziałem Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Teatr Szydełko z WCK z nagrodą „Słoneczniki 2022"

16 września br. wręczono nagrody pn. „Słoneczniki 2022" portalu czasdzieci.pl za najlepsze inicjatywy kulturalne dla dzieci i młodzieży do lat 14. W kategorii „ruch" decyzją kapituły jurorskiej statuetkę najlepszego odebrał Dziecięcy Teatr Szydełko z Wodzisławskiego Centrum Kultury za spektakl „Paskuda".

Klimatyczny DzieJesie(ń) Festiwal za nami

W ubiegłą sobotę, 17 września na wodzisławskim Rynku miał miejsce klimatyczny DzieJesie(ń) Festiwal. W świetnej zabawie nie przeszkodziły nam nawet przelotne opady deszczu. Wodzisławianie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości dopisali, dzięki czemu w jedyny w swoim rodzaju sposób mogliśmy przywitać nadchodzącą jesień.

Wypromujmy sobie festiwal „Zostań idolem"

W sobotę, 24 września o godz. 11:00 w wodzisławskim Muzeum odbędą się warsztaty z promowania wydarzeń na Facebooku w ramach projektu ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem". Poprowadzi je Patryk Wikaliński, zaliczany do grona najlepszych fotografów mobilnych na świecie. Jeśli więc chciałbyś poznać sposoby i narzędzia na skuteczną promocję, a tym samym włączyć się w promowanie dzielnicowych eliminacji wokalnych festiwalu, nie może Cię tam zabraknąć.

Druga odsłona DzieJesie(ń) Festiwalu już jutro

Po raz drugi niebanalnie przywitamy jesień w naszym mieście. Schyłek lata w Wodzisławiu Śląskim będzie pełen smaków, kolorów, zapachów oraz unikatowych warsztatów. To wszystko za sprawą DzieJesie(ń) Festiwalu, który ponownie odbędzie się na Rynku, 17 września br.