UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Zmiana terminu Gali Tanecznej

W związku z przedłużeniem rozszerzonych obostrzeń związanych z panującą pandemią Covid-19 m.in. na domy kultury Wodzisławskie Centrum Kultury podjęło decyzję o przeniesieniu terminu 19. Gali Tanecznej MIX z 18 kwietnia na 16 maja 2021 r.

WCK ogłasza konkurs na mema

„Język na stadionach - język tolerancji" to tytuł projektu, na który WCK otrzymało środki z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a zarazem temat konkursu na mema, który jest jednym z pierwszych działań w ramach dofinansowanego przedsięwzięcia.

W natarciu Gala Taneczna MIX 2021

Kroi się czterogodzinne taneczne show na onlajnie. Już 18 kwietnia zapraszamy na kanał YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury... a tam będzie się działo. Przed nami 19. edycja Gali Tanecznej MIX 2021.

Złóż wniosek o stypendium i nagrodę w dziedzinie kultury

Do 15 kwietnia można składać wnioski o stypendium lub nagrodę prezydenta miasta Mieczysława Kiecy w dziedzinie kultury i sztuki za osiągnięcia w twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wśród wyróżnionych w poprzednich latach znaleźli się między innymi muzycy, malarze, tancerze czy twórcy literatury.

Gala Tanecza MIX na onlajnie

To będzie czterogodzinne taneczne show na onlajnie. 18 kwietnia na kanale YT Wodzisławskiego Centrum Kultury będzie można zobaczyć Galę Taneczną MIX 2021. W imprezie uczestniczyć będą zespoły taneczne z całej Polski.

Kwiecień w Wodzisławskim Centrum Kultury

Poznajcie propozycje Wodzisławskiego Centrum Kultury na kwiecień. Obok koncertów, występów kabaretowych czy pokazu iluzji, WCK zaproponuje wydarzenia na onlajnie, w tym Galę Taneczną MIX.

Kabaret Smile rozbawi wodzisławską publiczność

Jedna z czołowych grup kabaretowych wraca do Wodzisławia Śląskiego ze swoim najnowszym programem „Tu i Teraz". Już dziś zapraszamy do Wodzisławskiego Centrum Kultury 29 kwietnia, w czwartek, na godzinę 17:30 lub 20:30. Szykuje się niezapomniany wieczór pełen humoru na najwyższym poziomie.

Wartość tkwi w wielości. Relacja ze spotkania w WCK

O sztuce, która zadowala wyrafinowane smakowe zmysły, o fotografii, która uczy uważności i relacjach z drugim człowiekiem, które pięknie wzbogacają codzienność, z pasją opowiadał Grzegorz Meisel – cukiernik, fotograf, bohater kolejnej odsłony wydarzenia „COOLturalny gość WCK".