Kultura

Dołącz do "Wakacji na Dzikim Zachodzie" w WCK

Akcja Lato z WCK trwa w najlepsze. Za nami już wiele atrakcji, a tych naszym uczestnikom nie szczędzimy. Dzieciaki tworzyły już m.in. naskalny mural ze śladami zwierząt, wzięły udział w grze terenowej, poznając przy tym indiańskie wierzenia i legendy, tworzyły biżuterię i wielki totem, który zdobi hol WCK, a także były świadkami powstawania przedmiotów z drukarki 3D.

11. edycja „Para buch, teatr w ruch” w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na 11. edycję „Para buch, teatr w ruch". Tegoroczny Przegląd Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami odbędzie się w środę, 30 października br. Uczestnicy przeglądu co roku udowadniają, że scena nie ma barier, a teatr niejedno ma imię. Wydarzenie ma na celu odkrywanie radości, jaką daje tworzenie bez narzuconych z góry ograniczeń. Skierowane jest do osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz intelektualnymi, bez względu na wiek. Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 października br.

Piotr Bałtroczyk w WCK

Gdy Piotr Bałtroczyk pojawia się na scenie zawsze wprowadza doskonałą atmosferę. Autoironia i wyjątkowy dystans do siebie oraz barwne anegdotki z życia to porcja doskonałej rozrywki na najwyższym poziomie. Artysta wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury z programem „Starość nie jest dla mięczaków". Wydarzenie odbędzie się w niedziele, 24 listopada o 17:00.

Wodzisławski Teatr Szydełko ponownie wyróżniony

Cudowne wieści napłynęły do nas z Chorzowa. Wodzisławski Teatr Szydełko zdobył nagrodę GRAND PRIX za najlepszy spektakl całego festiwalu we wszystkich kategoriach, pokonując ponad 60 teatrów z całej Polski. Dodatkowo zajął I miejsce na 13. FARA Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego organizowany przez Chorzowskie Centrum Kultury w kategorii „Instytucje Kultury, Stowarzyszenia, Ośrodki Pracy Pozaszkolnej, Fundacje - Dzieci”.

Chór Jadwiga z WCK nagrodzony

W ubiegłą niedzielę, 16 czerwca, Chór Mieszany Jadwiga działający w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury otrzymał międzynarodową nagrodę Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr im. Stanisława Moniuszki za całokształt twórczości i wkładu dla rozwoju ruchu śpiewaczego na Śląsku. Jest to najwyższe odznaczenie, jakie chór czy orkiestra może otrzymać.

Zobacz Muzeum wieczorową porą

To jedyna taka noc w roku, gdy bramy Muzeum w Wodzisławiu Śląskim otwarte są dla zwiedzających do późnych godzin. W tym roku Noc w Muzeum odbędzie się w sobotni wieczór 22 czerwca od godz. 18:00. Oprócz stałych wystaw muzealnicy przygotowali szereg atrakcji dla każdego. Zapiszcie najciekawsze dla Was punkty programu.

Kaligrafuj, jeśli chcesz - warsztaty liternictwa

Kolejne warsztaty z kaligrafią już 22 czerwca. Jak pracować z brush penem i pięknie pisać stalówką opowie uczestnikom Monika Kruczek, (piekneslowa365.pl), polonistka, miłośniczka kaligrafii i projektowania graficznego.