Koronawirus - informacje

Koniec z maseczkami. Sprawdź zmiany

W czwartek, 24 marca odbyła się konferencja prasowa Ministra Zdrowia. Adam Niedzielski ogłosił zniesienie obowiązku noszenia maseczek, izolacji domowej, kwarantanny dla współdomowników i kwarantanny granicznej od poniedziałku, 28 marca. Usta i nos trzeba będzie zasłaniać w podmiotach leczniczych.

Od marca nowe zasady bezpieczeństwa

Ostatnie dni przyniosły spadek liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Od 1 marca zaczną obowiązywać łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Brak limitu osób w sklepach, restauracjach i ponowne otwarcie klubów i dyskotek. Sprawdź, co się zmieni.

Zmiany w kwarantannie i izolacji

Minister Zdrowia zapowiedział zmiany w kwarantannie i izolacji. Dynamika spadków zakażeń oraz przebiegu epidemii pozwala wprowadzić zmiany w ochronie zdrowia. Wkrótce pojawi się rozporządzenie ze szczegółami przedstawionych rozwiązań.

Zmiany w zasadach bezpieczeństwa od 15 grudnia

Od 15 grudnia m.in. zmienią się limity osób w transporcie, restauracjach, kinach czy teatrach. Zwiększenie limitu będzie możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19. Kluby nocne i dyskoteki zostaną zamknięte. Wyjątkiem będzie noc sylwestrowa. Od 20 grudnia do 9 stycznia uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie.

Od dziś nowe obostrzenia

Decyzją rządu od 1 do 17 grudnia wprowadzone zostaną obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Mniej osób w miejscach publicznych, zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich - to zmiany, do których należy się dostosować.

Rząd luzuje obostrzenia epidemiczne na wakacje

Już od 13 czerwca Rząd wprowadza łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Zmiany umożliwią sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki. Od 26 czerwca zwiększone zostają także limity – więcej widzów w kinach i teatrach oraz otwarcie dyskotek. Więcej osób będzie mogło przebywać w hotelach, restauracjach i na siłowniach. Zasady będą obowiązywać do końca wakacji, z możliwością modyfikacji.