18 listopada prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca podpisał zarządzenie w sprawie odstąpienia od dochodzenia należności cywilnoprawnych przypadających miastu lub jego jednostkom organizacyjnym z tytułu oddania nieruchomości w najem lub w dzierżawę za okres stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii.
Branże gastronomiczna, rozrywkowa, fitness i sprzedaży detalicznej otrzymają dalsze wsparcie w walce z kryzysem wywołanym pandemią. Przedsiębiorcy z tych branż będą mogli liczyć m.in. na zwolnienie z ZUS-u i świadczenia postojowe za listopad, a także dotacje w wysokości 5 tys. zł. Na ten cel rząd chce przeznaczyć ponad 1,8 mld zł.
Masz pytania związane z Tarczą Antykryzysową? Skorzystaj z możliwości spotkania online i uzyskaj konkretną wiedzę w tym temacie. Webinarium z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy odbędzie się 18 czerwca, o godzinie 11:00.
Spotkania i porady dla biznesu w ramach działalności Wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości to kolejne udogodnienie z którego skorzystać mogą lokalni przedsiębiorcy. Spotkania te są częścią programu "Wodzisław Śląski - z myślą o przyszłości".
Rusza cykl bezpłatnych wideokonferencji „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”. Ma on pomóc właścicielom firm w walce z negatywnymi skutkami ekonomicznymi wywołanymi przez pandemię koronawirusa.
Nastąpiły ważne zmiany w tarczy antykryzysowej. Jeszcze więcej firm skorzysta ze zwolnień. To m.in. osoby korzystające z tzw. ulgi na start. Wszystko po to, aby chronić miejsca pracy.
Przedsiębiorstwo, które wpadło w tarapaty finansowe i chce odbudować równowagę finansową będzie mogło samodzielnie otworzyć postępowanie naprawcze, bez konieczności występowania do sądu - to podstawowe założenie projektu ustawy o uproszczonym postępowaniu restrukturyzacyjnym, który 20 maja br. został przyjęty przez Radę Ministrów.