Koronawirus - Dla mieszkańca

Ćwicz online z wodzisławskimi klubami fitness

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa spowodowały zamknięcie siłowni i klubów fitness. Nie oznacza to, że w obecnym czasie trzeba rezygnować z aktywności fizycznej. Wodzisławskie kluby fitness przygotowały ofertę specjalną dla osób, które chcą aktywnie spędzać czas w domowych warunkach. Jaką? Tego dowiecie się z artykułu.

Róbmy swoje i nie dajmy się zwariować

Epidemia wywołuje lęk o życie swoje i bliskich oraz niepewność jutra. To sytuacja, która może doprowadzić do większej liczby i zaostrzenia istniejących zaburzeń psychicznych. Zredukujmy czas poświęcony informacjom o wirusie. Dobry nastrój, pogoda ducha też budują odporność fizyczną – przypomina prof. Zbigniew Nęcki, psycholog społeczny i profesor nauk humanistycznych.

Masaż w zasięgu Twojej ręki

Od 1 kwietnia nie wolno wykonywać zabiegów rehabilitacyjnych i masaży - zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych, a także domach. Wyjątkiem są sytuacje, w których rehabilitacja jest bezwzględnie wymagana stanem zdrowia pacjenta. Co jednak zrobić, jeśli od siedzenia przez osiem godzin na domowym krześle podczas pracy zdalnej boli Cię kręgosłup?

Hejt pod adresem pracowników służby zdrowia

Pracownicy ochrony zdrowia w czasie pandemii ryzykują najbardziej. Na początku oklaskiwani – teraz coraz częściej stają się ofiarami ataków. Pracownicy sklepów wypraszają ze sklepów pielęgniarki albo ich rodziny. Sąsiedzi próbują zmusić do przeprowadzki rodziny medyków.