UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Koronawirus - Dla mieszkańca

Wracają godziny dla seniorów

Godziny dla seniora w sklepach, aptekach i drogeriach, zaostrzone zasady epidemiczne w placówkach opieki i domach pomocy społecznej, a także samoizolacja osób powyżej 70. roku życia - to wprowadzone przez rząd nowe zasady wsparcia osób starszych.

Nowe limity pasażerów w Komunikacji Miejskiej

Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego informuje, że od 8 sierpnia br. aż do odwołania, pojazdem Komunikacji Miejskiej może poruszać się tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących. Jeśli autobus wjeżdża na teren strefy czerwonej, nie można wsiadać dopóki ilość osób nie będzie wynosić poniżej 50% miejsc siedzących.

Włączamy przyciski na przejściach dla pieszych

W związku z wprowadzeniem IV etapu łagodzenia obostrzeń wywołanych pandemią koronawirusa, na sygnalizacjach świetlnych, będących w Zarządzie Dróg Miejskich oraz Zarządzie Dróg Wojewódzkich, odsłonięte zostają przyciski do wywoływania zielonego światła na przejściach dla pieszych.

Wodzisławski Bank Wzajemnej Pomocy

W obliczu kryzysu potrzebujemy nie tylko wsparcia z zewnątrz. Aby przetrwać, musimy wspierać się nawzajem – od wewnątrz, w ramach biznesowego partnerstwa. Lojalność, współodpowiedzialność i elastyczność w działaniach całego rynku, na każdym etapie łańcucha współpracy i dostaw, nabiera dziś szczególnego znaczenia.