UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Koronawirus - Dla mieszkańca

Na szczepienie przyjdź 15 minut wcześniej

Trwają szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Wodzisławiu Śląskim. Obsługa robi wszystko, aby oczekiwanie na przyjęcie preparatu było bezpieczne i przebiegało sprawnie. Nie zapominajmy, że wiele zależy również od nas samych. Trzymajmy dystans społeczny, nośmy maseczkę oraz przychodźmy na szczepienie maksymalnie 15 minut przed wskazaną godziną. Strażnicy miejscy jeszcze przed wejściem będą weryfikować, czy dana osoba pojawiła się w Punkcie w umówionym czasie.

Ruszyły szczepienia w miejskim punkcie

5 maja 2021 r. ruszyły pierwsze szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Wodzisławiu Śląskim. Dokładnie, w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 (ul. 26 Marca 66). Punkt będzie działał pięć dni w tygodniu w godzinach 8:00-20:00.

4 maja rusza Punkt Szczepień Powszechnych

Decyzją wojewody śląskiego 4 maja br. w Wodzisławiu Śląskim zostanie uruchomiony Punkt Szczepień Powszechnych. Miasto organizuje to niezwykle ważne miejsce ze znaną w naszym mieście firmą Medhouse. Sam punkt został zorganizowany w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 przy ul. 26 Marca 66. Na szczepienie należy przybyć 15 minut przed wskazaną godziną.

Punkt Szczepień Powszechnych

W ciągu najbliższych dni w Wodzisławiu Śląskim otwarty zostanie Punkt Szczepień Masowych. Miasto organizuje to niezwykle ważne miejsce ze znaną w naszym mieście firmą Medhouse. Sam punkt jest organizowany w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 przy ul. 26 Marca 66.

Wesprzyj wodzisławską gastronomię

Rząd RP postanowił, że 24 października 2020 roku restauracje, puby, kawiarnie ponownie zostają zamknięte. To działanie jest związane z rosnącą ilością zachorowań na COVID-19. Wodzisławski magistrat wspiera lokalną gastronomię. Przedstawiamy listę miejsc, w których wciąż można zamówić jedzenie z dowozem do domu lub odbiorem własnym. Zachęcamy do wspierania wodzisławskich przedsiębiorców.

Całodobowe wsparcie psychologiczne

W związku z trwającą epidemią i pojawiającymi się telefonami od mieszkańców, którzy poszukują wsparcia psychologicznego we względu na izolację czy kwarantannę, przypominamy, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. wspólnie z Powiatowym Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie z siedzibą w Wodzisławiu Śl. zapewniają całodobowe wsparcie psychologiczne wszystkim osobom go potrzebującym.