UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Koronawirus - Dla mieszkańca

Ruszyły szczepienia w miejskim punkcie

5 maja 2021 r. ruszyły pierwsze szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Wodzisławiu Śląskim. Dokładnie, w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 (ul. 26 Marca 66). Punkt będzie działał pięć dni w tygodniu w godzinach 8:00-20:00.

4 maja rusza Punkt Szczepień Powszechnych

Decyzją wojewody śląskiego 4 maja br. w Wodzisławiu Śląskim zostanie uruchomiony Punkt Szczepień Powszechnych. Miasto organizuje to niezwykle ważne miejsce ze znaną w naszym mieście firmą Medhouse. Sam punkt został zorganizowany w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 przy ul. 26 Marca 66. Na szczepienie należy przybyć 15 minut przed wskazaną godziną.

Punkt Szczepień Powszechnych

W ciągu najbliższych dni w Wodzisławiu Śląskim otwarty zostanie Punkt Szczepień Masowych. Miasto organizuje to niezwykle ważne miejsce ze znaną w naszym mieście firmą Medhouse. Sam punkt jest organizowany w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 przy ul. 26 Marca 66.

Wesprzyj wodzisławską gastronomię

Rząd RP postanowił, że 24 października 2020 roku restauracje, puby, kawiarnie ponownie zostają zamknięte. To działanie jest związane z rosnącą ilością zachorowań na COVID-19. Wodzisławski magistrat wspiera lokalną gastronomię. Przedstawiamy listę miejsc, w których wciąż można zamówić jedzenie z dowozem do domu lub odbiorem własnym. Zachęcamy do wspierania wodzisławskich przedsiębiorców.

Całodobowe wsparcie psychologiczne

W związku z trwającą epidemią i pojawiającymi się telefonami od mieszkańców, którzy poszukują wsparcia psychologicznego we względu na izolację czy kwarantannę, przypominamy, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. wspólnie z Powiatowym Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie z siedzibą w Wodzisławiu Śl. zapewniają całodobowe wsparcie psychologiczne wszystkim osobom go potrzebującym.